Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6005
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Handlarze i klienci

Piątek, 19 marca 2021, 6:30
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Handlarze i klienci
Fot. KMP Wałbrzych
Siedem osób zostało zatrzymanych od początku tego tygodnia za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Jeden z podejrzanych odpowie również za handel narkotykami.

15 marca po godzinie 16:00 funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Poznańskiej w Wałbrzychu. To właśnie tam zatrzymany został 18-latek. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy, z których można było wykonać blisko 30 porcji handlowych tych środków psychotropowych. W toku wykonanych czynności policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego tej jednostki udowodnili podejrzanemu również handel narkotykami, do czego się przyznał. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Tego samego dnia przed godziną 21:00, tym razem funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu udali się na interwencję do jednego z budynków przy ul. Kasztelańskiej w Wałbrzychu, gdzie miało dojść do zakłócania porządku. Podczas przeprowadzonych czynności policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj - 29-letni mieszkaniec naszego miasta oraz jego 23-letni kolega - posiadali przy sobie niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy.

We wtorek po godzinie 18:00 policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zapukali do drzwi 31-letniego lokatora mieszkania przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu. Podejrzany posiadał w nim środki psychotropowe w postaci amfetaminy oraz środki odurzające w postaci marihuany. Można było z nich wykonać łącznie blisko 70 porcji handlowych tych narkotyków.

Kilka godzin później – przed godziną 23:00 – w trakcie kontroli drogowej w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu na ul. Nałkowskiej w Wałbrzychu wpadł natomiast 23-letni wałbrzyszanin. Przy mieszkańcu naszego miasta funkcjonariusze odnaleźli środki psychotropowe w postaci marihuany. Z uwagi na podejrzenie, iż mężczyzna kierował samochodem pod wpływem tych narkotyków, mundurowi zlecili w placówce medycznej pobranie krwi do badań laboratoryjnych.

W środowy poranek po godzinie 9:00 policjanci z Boguszowa-Gorc odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Strażackiej w tej miejscowości. To właśnie przy 20-letnim lokatorze znaleźli substancję psychotropową w postaci białych kryształków, która okazała się być metamfetaminą.

W środę tuż przed północą mundurowi z pierwszego komisariatu legitymowali jeszcze 20-letniego mężczyznę przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Wykonane przez policjantów prewencji tej jednostki czynności doprowadziły do zatrzymania wałbrzyszanina, który - jak się okazało - miał przy sobie również narkotyki, ale w postaci marihuany.

Zatrzymani mężczyźni za posiadanie narkotyków mogą trafić za karty więzienia na najbliższe 3 lata. 18-latkowi, któremu policjanci dodatkowo udowodnili handel środkami psychotropowymi grozi natomiast kara pozbawienia wolności do lat 10. O losie wszystkich podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
29%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group