Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4668
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Harcerze wspólnie świętowali

Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 13:34
Aktualizacja: 13:38
Autor: red
Wałbrzych: Harcerze wspólnie świętowali
Fot. organizatorzy
W siedzibie Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy miała miejsce wigilia instruktorska.

Uroczystość wspólnie zorganizował XII Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Q” i Środowiskowy Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Leśny Rój”. Odbyła się mini gra terenowa dla drużynowych i przybocznych. Podsumowanie gry miało miejsce na początku spotkania wigilijnego. W spotkaniu tym, prócz drużynowych, przybocznych i instruktorów Hufca, uczestniczyli zaproszeni goście w składzie: Krzysztof Kamil Zieliński – wicewojewoda dolnośląski, Zygmunt Nowaczyk – wiceprezydent Wałbrzycha, Krystyna Olanin – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Wałbrzycha, ks. dr. Wiesław Rusin – proboszcz parafii Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, Henryk Gołębiewski – wieloletni przewodniczący Rady Przyjaciół Harcerstwa, były prezydent Wałbrzycha, wiceminister edukacji, Stanisław Janor – członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, Jacek Baran – Wojsko Polskie w Kłodzku.

Spotkanie rozpoczął minikoncert ekipy ze Szczepu Q, która wraz z pozostałymi gośćmi wspólnie śpiewała kolędy. Kolejnym punktem spotkania były jasełka przygotowane przez Martę Białek i Joannę Walicką z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci ze Świebodzic. W jasełkach wystąpiła 1 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Tęcza” oraz dzieci z DPS-u w Świebodzicach.

Kolejnym punktem uroczystej wigilii było przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które otrzymali wszyscy zaproszeni goście. Po tym fakcie oraz po przemówieniach Prezydenta Zygmunta Nowaczyka oraz Wojewody Krzysztofa Zielińskiego, wszyscy zgromadzeni w sali składali sobie życzenia świąteczne, łamiąc się przy tym tradycyjnym opłatkiem. Następnie miała miejsce uroczysta kolacja wigilijna, na której nie zabrakło barszczu z uszkami jak i pierogów, nie obyło się również bez przepysznego ciasta.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group