Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Historia miłosna z Zamku Grodno

Wtorek, 26 listopada 2013, 12:02
Autor: red
REGION, Walim: Historia miłosna z Zamku Grodno
Fot. organizatorzy
Już 29 listopada godzinie 17.00 Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu zaprosi wszystkich na film „Zima w lesie” z 1937 roku, którego akcja rozgrywa się w Zamku Grodno.

Po raz ostatni ubrana w suknię ślubną Marianna von Soden ucieka do swojego ukochanego pamiętnika. Jeszcze raz chce napisać swoje nazwisko panieńskie, gdyż jeszcze dziś stanie się żoną doktora Heidecke, małżonką eleganckiego Franza Heidecke. Czy jest tak szczęśliwa, jak szczęśliwa powinna być panna młoda? Jakiś rodzaj przygnębienia rysuje się w jej pięknych brązowych oczach. Ciągle wraca myślami do rozmowy z jej wybrankiem, podczas której otwarcie rozmawiali o przeszłości. Ona nie miała na sumieniu żadnych grzechów, ale on… on miał ukochaną, którą porzucił dla Marianny.

Młody pisarz Walter Peters potrzebuje pilnie odpoczynku na kilka tygodni. Okrutne tryby redakcji nie pozwalają mu powrócić do pracy. Jego przyjaciel i kolega z pracy Erich Flemming wysyła go do ustronnego zamku w śląskich górach, który należy do pewnego hrabiego i zarządzany jest przez najzrzędliwszego z leśniczych. Leśniczy ma siostrzenicę o imieniu Ingeborg, a ona jest potajemną narzeczoną Flemminga. Walter z zadowoleniem wyjeżdża i obiecuje przyjacielowi pozdrowić od niego Ingeborg.

OWYM ZAMKIEM JEST WŁAŚNIE ZAMEK GRODNO.

Zapraszamy. Unikatowy obraz komnat zamkowych z lat 30. XX wieku, obyczajów, potraw. To inny świat.

Projekt realizują: Wiedza i Życie Inne Oblicza Historii oraz Fundacja Na Rzecz Europejskiego Dziedzictwa Kultury "Świat, którego już nie ma.....". Gospodarzem filmu jest Gmina Walim, do której od kilku lat należy Zamek Grodno. Wstęp jest bezpłatny dla każdego, kto ma ochotę cofnąć się w czasie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group