Czytających: 5394

Kraj: II liga piłkarska: Przed Górnikiem ciężkie starcie w Katowicach

Czwartek, 12 września 2013, 13:30
Aktualizacja: 13:31
Już w najbliższą sobotę 14 września o godzinie 15.00 w Katowicach dojdzie do arcyciekawie zapowiadającego się meczu pomiędzy Rozwojem a Górnikiem Wałbrzych.

Nasz zespół spisuje się dotychczas rewelacyjnie i zajmuje 2. miejsce z dorobkiem 16 punktów. Najbliższy rywal wałbrzyszan, a więc ekipa Rozwoju Katowice, to niezwykle solidna drużyna.

Rozwój fatalnie zaczął sezon od porażki 0-5 w Kluczborku. W kolejnym meczu Rozwój bezbramkowo zremisował na własnym boisku z UKP Zielona Góra. Pierwszą wygraną katowiczanie odnieśli w 3. kolejce. Pokonali na wyjeździe Raków Częstochowa 3-0 po golach Mandrysza, Gielzy i Tkocza. W IV serii spotkań Rozwój wygrał 1-0 z Ostrovią, a gola dającego 3 punkty zdobył Gielza w 90. minucie meczu. W V kolejce Rozwój nie dał najmniejszych szans Odrze Opole na jej boisku. Katowice wygrały w Opolu aż 4-0 po golach autorstwa Winiarczyka, Tkocza i dwóch Żaka. W kolejnym meczu o ligowe punkty Rozwój zwyciężył 1-0 Wartę Poznań i co ciekawe znów nasz najbliższy rywal zdobył gola w 90. minucie meczu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Wolny. Marsz w górę tabeli został powstrzymany w VII kolejce, kiedy Katowice przegrały na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński 0-1. Rozwój Katowice po 7 kolejkach zajmuje 3. lokatę z 13 punktami.

Z innych meczów najciekawiej zapowiada się konfrontacja Polonii Bytom z Odrą Opole. To dwa bardzo zasłużone dla polskiej piłki kluby, które teraz muszą radzić sobie z II-ligową rzeczywistością. Ponadto liderujący Chrobry Głogów podejmie nieobliczalnego beniaminka ze Stargardu Szcecińskiego, a w Polkowicach miejscowy KS zagra ze spadkowiczem z I ligi - Wartą Poznań.