Czytających: 3694

Bytów: II liga piłki nożnej: Bytovia Bytów – Górnik Wałbrzych 1–1

Sobota, 19 listopada 2011, 15:01
Aktualizacja: Niedziela, 20 listopada 2011, 11:17
W ostatnim meczu tego roku o ligowe punkty, wałbrzyski Górnik zremisował w Bytowie z miejscową Bytovią 1–1. Gola dla naszych zdobył Marek Wojtarowicz.

Mecz rozpoczął się od niecelnego uderzenia z dystansu Retlewskiego. Od początku lekką przewagę osiągnęli miejscowi. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 10. minucie Bytovia wyszła na prowadzenie. Łukasz Kłos został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym Górnika przez Marka Wojtarowicza i sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Dawid Ambroziak. Po stracie gola wałbrzyszanie zaczęli grać nieco śmielej. Strzał Rytki pewnie jednak wyłapał bramkarz gospodarzy. W 18. minucie rzut rożny wykonywali biało-niebiescy. Po dośrodkowaniu Zinke do piłki najwyżej wyskoczył Wojtarowicz i zdobył wyrównującego gola, tym samym rehabilitując się za wcześniejszy faul w polu karnym. Kolejne minuty to przewaga Bytovii. Dobrych okazji nie wykorzystali Retlewski oraz Wróbel. W tym okresie sporo pracy miał Jaroszewski, który musiał sobie poradzić m.in. z uderzeniem Kłosa. W 32. minucie znów na wysokości zadania stanął popularny Jogi, który tym razem powstrzymał aktywnego Retlewskiego. Nadal więcej okazji stwarzali gospodarze, lecz obrona Górnika była czujna i nie dopuszczała do stuprocentowych szans dla Bytowa.

W przerwie trener Robert Bubnowicz dokonał zmiany. Za Dariusza Michalaka na boisku pojawił się Michał Zawadzki. W 50. minucie Jaroszewskiego uderzeniem z rzutu wolnego starał się zaskoczyć Ambroziak, ale znów górą był bramkarz Górnika. W odpowiedzi Duś znalazł się w wyśmienitej okazji do zdobycia gola, jednak Oszmianiec okazał się w tym pojedynku skuteczniejszy. Kilka minut później znów nasi piłkarze stanęli przed olbrzymią szansą na zdobycie gola. Zinke dośrodkował w pole karne, ale Rytko nie sięgnął piłki. W 73. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Waleszczyk i Jaroszewski z największym trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 79. minucie Morawski uderzył mocno, lecz minimalnie niecelnie. W 88. minucie szalę zwycięstwa na korzyść Bytovii mógł przechylić Rytlewski, ale jego strzał głową minął bramkę Górnika. Jeszcze w 89. minucie piłka po uderzeniu Wróbla odbiła się od poprzeczki, a dobitka Pietrzyka była niecelna.

Drutex-Bytovia Bytów – Górnik Wałbrzych 1-1 (1-1)

Górnik: Jaroszewski – D. Michalak (46’ Zawadzki), Łaski, Wojtarowicz, Wepa - Duś (63’ Moszyk), Rytko, Morawski, Sawicki - Maciejak, Zinke.