Czytających: 4920

Świebodzin: III liga: Górnik wygrywa w Świebodzinie

Sobota, 27 marca 2010, 20:40
Aktualizacja: 22:11
Po bramkach z drugiej połowy Tobiasza oraz Janika, piłkarski Górnik Wałbrzych pokonał 2:0 miejscową Pogoń Świebodzin. Wałbrzyszanie zwiększyli tym samym przewagę nad trzecim zespołem do 9 punktów. Jutro swoje spotkanie rozegra wicelider – Motobi Kąty Wrocławskie.

W pierwszej cześci meczu lepiej na murawie prezentowali się gracze z Wałbrzycha, ale trafić do siatki gospodarzy im się nie udało. Dopiero drugie 45 minut przyniosło bramki. Pierwszego gola dla biało-niebieskich strzelił w 56 minucie Paweł Tobiasz. Dokładnym dograniem popisał się w tej sytuacji Daniel Zinke.

Chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał Dominik Janik. Ten sam zawodnik zrewanżował się jednak za niewykorzystaną "jedenastkę" już w 61 minucie. Po strzale Rafała Majki, piłka otarła się o napastnika Górnika i wpadła do siatki. Do końca spotkania pomimo przewagi gości wynik już się nie zmienił. Dodać należy, że do Świebodzina pojechała liczna grupa kibiców z naszego miasta.

Pogoń Świebodzin - Górnik Wałbrzych 0:2 (0:0)
Górnik: Jaroszewski - D. Michalak, Wojtarowicz, Przerywacz, Tobiasz, Majka, G. Michalak, Morawski, Konarski (70 Misan), Zinke (81 Rytko), Janik