Czytających: 5439

Wałbrzych: III liga piłkarska: Polonia w lepszej sytuacji

Niedziela, 12 czerwca 2016, 8:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 czerwca 2016, 10:34
W pierwszym meczu barażowym o awans do II ligi, Górnik Wałbrzych zremisował przed własną publicznością z Polonią Warszawa 1–1.

Wałbrzyszanie zaczęli mecz z dużym animuszem, lecz strzał Krawca wybił bramkarz, a uderzenie Orłowskiego było niecelne. Później inicjatywę przejęli goście, którzy jednak byli skutecznie stopowani przez wałbrzyską defensywę. W 20. minucie Krawiec dograł do Migalskiego, jednak nasz pomocnik w decydującym momencie został zablokowany. W 33. minucie zakotłowało się pod naszą bramką, ale wszystko wyjaśnił skuteczną interwencją Jarosiński. W 36. minucie w pole karne dośrodkował Krawiec. Bramkarz Polonii popełnił błąd, ale próba strzału Tyktora została zablokowana.

Początkowe minuty drugiej odsłony obfitowały w faule i wiele niecelnych podań. W 62. minucie bliscy zdobycia gola i wyjścia na prowadzenie byli przyjezdni, ale na nasze szczęście piłka przeleciała tuż obok bramki. Kilka chwil później swój kunszt pokazał Jarosiński, który wybronił uderzenie z rzutu wolnego. W tym okresie zarysowała się dość wyraźna przewaga gości, którzy raz za razem starali się atakować wałbrzyską bramkę. Te starania przyniosły efekt w 71. minucie, kiedy to niepewną interwencję Jarosińskiego wykorzystał Pieczara i wyprowadził Polonistów na prowadzenie. Po stracie gola przez kilka minut na boisku niewiele się działo. W 82. minucie ambitnie grający wałbrzyszanie dopięli celu i doprowadzili do wyrównania. Podanie Orłowskiego na gola zamienił Radziemski.

Górnik Wałbrzych – Polonia Warszawa 1-1 (0-0)

Górnik: Jarosiński, Tyktor, Rytko, D. Michalak, Surmaj (73’ Krzymiński), Radziemski, Oświęcimka, Krawiec (73’ G.Michalak), Sawicki, Migalski (76’ Woźniak), Orłowski.