III liga piłki nożnej kobiet: Gwarek Wałbrzych – Szczyt Boguszów 2–3

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 22 października 2011, 17:27
Aktualizacja: Niedziela, 23 października 2011, 11:12
W ligowym hicie III ligi piłki nożnej kobiet, Szczyt Boguszów wygrał w Wałbrzychu z miejscowym Gwarkiem 3–2.

Od pierwszych minut do skomasowanych ataków przystąpił zespół gospodyń. Gwarek w ciągu 3 pierwszych minuty wykonywał cztery kornery, które jednak nie przyniosły efektu bramkowego. Najlepszą sytuację po rzucie rożnym miejscowe miały w 2. minucie, kiedy na przedpolu bramki strzeżonej przez Kurylas powstało olbrzymie zamieszanie, ale żadna z zawodniczek Gwarka nie potrafiła skierować piłki do siatki Szczytu. W 7. minucie Janus znalazła się w dobrej sytuacji do zdobycia gola, lecz odważnym wybiegiem Kurylas zapobiegła stracie bramki przez gości. W 16. minucie fatalny błąd popełniła Wielowska i Rubin znalazła się w sytuacji sam na sam z Kurylas. Zawodniczka Gwarka spudłowała jednak w tej sytuacji. Trzy minuty później padł pierwszy gol w tym meczu. Zawodniczki z Wałbrzycha po raz kolejny przechwyciły piłkę w środkowej strefie boiska. Futbolówka doszła do Rubin i tym razem ta zawodniczka pokonała Kurylas. Odpowiedź Szczytu była natychmiastowa. Podanie Iwańczuk do Pełechaty i ta bez większego trudu znalazła sposób na pokonanie Urbańskiej. W 30. minucie Skrobiś idealnie zagrała na 14 metr do Oroń i ta mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadziła Gwarek na prowadzenie.

W pierwszej odsłonie zdecydowanie lepiej prezentowały się podopieczne Łukasza Wawrzyniaka, które wykazywały przede wszystkim większą wolę walki i ambicję.

Druga połowa miała diametralnie inny przebieg. Tym razem to Szczyt był stroną dominującą i decydującą o obliczu meczu. W 48. minucie Wandolska zagrała do Pełechaty, a ta mocnym uderzeniem doprowadziła do wyrównania. Akcji bramowych było w tej części jak na lekarstwo, choć waleczności obu zespołom nie wolno odmówić. Szczyt z minuty na minutę osiągał coraz większą przewagę i to w końcu przyniosło efekt bramkowy. W 56. minucie mocny strzał z dystansu oddała Wielowska. Urbańska wypuściła piłkę przed siebie, a tam znów instynktem strzeleckim błysnęła Pełechata, która zdobyła tego dnia trzeciego gola. Ostatnie 20 minut to nieco odważniejsza gra Gwarka, który dążył do wyrównania stanu pojedynku, ale defensywa Szczytu w drugiej odsłonie nie popełniła praktycznie żadnego błędu i zwycięstwo gościom udało się dowieźć do końcowego gwizdka. Po meczu zawodniczki Szczytu wraz z trenerem Marcinem Gryką mogły odtańczyć taniec radości.

Gwarek Wałbrzych – Szczyt Boguszów 2-3 (2-1)

Gwarek: Urbańska – Honor, Dolata, Wylęgała, Marszałek – Skrobiś, Galant, Janus (52’Sławińska), Kałużna – Oroń, Rubin

Szczyt: Kurylas – Wielowska, Poręba, Michalska (57’ Starosz), Nowak (36’ Żurawska) – Choińska (36’ Drewniok), Chłodnicka (51’ Kowalewska), Cierlik, Wandolska (60’ Jaszczyk) – Pełechata, Iwańczuk.

~daga 22-10-2011 19:34
Tak się bawi , tak się bawi ...!!!!!! Brawo dziewczyny:D No Nikolita klasa brawo za 3 pięknebrameczki:)!!!
~ 22-10-2011 19:53
Zadnej Bramki z rożnego nie było..! Szczyt Najlepszy jest . ; ))Brawo dla dziewczyn . ; DD
~ 22-10-2011 20:10
No i pięknie:)
~Bln 22-10-2011 20:20
Nawiąże do poprzedniej info i pewnej wypowiedzi. Wynik nie pokazuje kto jest lepszy a kto wygrał ;-) kto jest lepszy okaże sie na koniec sezonu ;-)
~ 22-10-2011 20:26
A Pełechata jest NIESAMOWITA!!!!
~ 22-10-2011 20:45
Agata na president!!!Gratuluję Marcin.
~Bezstronny obserwator 22-10-2011 22:46
Czy dziewczyny wymieniały się koszulkami?
~ 22-10-2011 23:46
tak ale tylko z kibicami
~ 23-10-2011 0:28
hahahah:D
~gość 23-10-2011 7:53
Bramka z rożnego dla Gwarka była po świetnej zagrywce A Galant ,tylko nie za bardzo wiadomo czemu Pani Sędzia jej nie uznała tej bramki .Cóż życie ...Dziewczyny są ambitne nie poddadzą się na pewno, mają całą zimę aby wzmocnić formę i w rundzie wiosennej pokazać na co je stać .Dziewczyny zacznijcie się przewracać bo wasze przeciwniczki robiły to świetnie niczym baletnice masakra .
~ 23-10-2011 10:02
Dokładnie
~kibic_wch 23-10-2011 11:03
nie dość, że pani sędzia miała jakiś zwid i nie uznali przez to Gwarkowi bramki na 3:1 - to jeszcze sędzia główny nic nie doliczył i zakończył niemal co do sekundy spotkanie. Choć jak sam przyznał gra była sporo przeciągana... a w ostatnich minutach to dziewczyny Gwarka zaciekle atakowały i 2-3 minuty mogły pozwolić na wyrównanie... ale jak widać sympatia sędziów była przy Szczycie :(
~ 23-10-2011 12:25
jak nie byliście na meczu to sienie odzywajciee prawie cały mecz sędziował dla gwarka patałachy!!!
~ 23-10-2011 12:26
Zawodniczki się jakoś pogodziły z przegraną i przyznały nam racje i to własnie było fajne bo potrafiły się zachować a wy tutaj tak nakrecacie wszystko nie wiadomo po co....było mineło....
~ 23-10-2011 12:39
Dzięki koleżanko G.:D hahah
~Gwarek ! :) 23-10-2011 12:39
Do kolegi/koleżanki wyżej.. Dokładnie ! My jako zawodniczki się nie kłócimy tak jak wy! Mecz był , jaki był . Wygrał lepszy! .. Tyle w tym temacie. Przestańcie się kłócić i dochodzić do tego czy ta bramka z rożnego faktycznie była,czy nie. Czy sędzie był za Szczytem,czy za nami. To jest mało wazne! Wszystko już jest po fakcie! :) Szczyt - Gratulacje! Dajcie z siebie wszystko w drugiej lidze! :)
:)
~Bo 23-10-2011 13:27
W jakiej drugiej lidze. To dopiero koniec pierwszej rundy. Nie ma sie co poddawac i gratulować komuś awansu ;-) ostatni mecz zadecyduje ;-) ale fakt gratulacje dla przeciwniczek za wygrana na wyjeździe ;-)
~ 23-10-2011 14:19
istnieje jakaś tabela? strona ?
~gość 23-10-2011 14:27
istniej tabela i każdy z klubów ma swoją stronkę bardzo fajną zresztą ;)
~ZENEK 23-10-2011 15:26
GWAREK JEST CIENKI JAK SZNUREK OD BIELIZNY TO ŻE SZCZYT BYŁ LEPSZY WIDZIAŁBY NAWET STEVIE WONDER
~PRZESTAŃ PIERDOLIĆ GŁUPOTY 23-10-2011 15:49
Jakby był taki cienki jak mówisz to szczyt wygrał by dużo więcej nie tylko 3;2 zreszta dziewczyny same przyznały że to był najlepszy mecz sezonu i najbardziej emocjonalny kretynie wiec sie nie udzielaj PRZESTAŃ PIERDOLIĆ GŁUPOTY,JAK TAKI CWANIAK JESTEŚ SAM WYJDŹ NA BOISKO I POKAŻ NA CO CIĘ STAĆ DAJE SOBIE REKE UCIAC ZE NIE JEDNA Z DZIEWCZYN GWARKA JAK I ROWNIEZ SZCZYTU POGRĄŻYŁY BY CIE TAK ZE BYS POSZEDL Z DACHU SKOCZYC,KALEKO
~Andzia 23-10-2011 16:08
Ludzie ! Weźcie się ogarnijcie. Przestańcie wypisywać głupoty na temat obu drużyn!! My jako zawodniczki potrafiłyśmy się dogadać,a wy co sobą reprezentujecie? Szczyt okazał się lepszy! Nie ma o co się kłócić! Każdy ma prawo do własnego zdania,ale nie potrzebnie od razu toczycie wojny! Szczyt - Gratuluję i powodzenia na przyszłość! ;)
~androlo 23-10-2011 17:09
tylko gwarek :D:D:D:D:D:D:D szczyt też, ale w Wałbrzychu kobiecy tylko Gwarek :D:D:D
~Gwarek 23-10-2011 19:38
Przepraszam bardzo,a zawodniczki niby czemu są winne? Między nami a Szczytem jest zgoda,więc bez głupich komentarzy. Żadna z dziewczyn nie obraziła zawodniczek szczytu! Chyba Wam się coś przywidziało! .. Wygrały lepsze i tyle. Pogodzłyśmy się z porażką,węc nie wypisujcie teraz bzdur na nasz temat.
~wiola1111111111111111 23-10-2011 19:38
da,że kibice i same zawodniczki Gwarka zachowują się bardzo brzydko.Wyzwiska, przekleństwa- nie o to chodzi. Zobaczcie jaką kulturę ma Szczyt i o to chodzi. Chamstwu mówimy nie. Kibice z widowni wyzywając zawodniczkę Szczytu pokazali kulturę Wałbrzycha. Daleko im do sportu.Grajmy czysto.
~ 23-10-2011 19:40
taa szczyt ma kulture co chwile tylko k**** i k*** a i malo tego świetnie udaja na boisku ze faul niby potrafia to lepiej niz pilke kopać niech sie lepiej za aktorstwo wezma
~dziadek mroz 23-10-2011 20:05
beczka smiechu z tych waszych wypocin dzieci :)
~ 23-10-2011 20:15
dokładnie dawno po meczu a oni dalej na siebie najeżdżają Tylko Gwarek jestem na swoim miastem mimo tego,ze Szczyt jest troszke lepszy ale Gwarek ze swoja ambicja im dorowna spokojnie nie ma co sie klocic okaze sie w przyszlosci pozdrawiam
~... 23-10-2011 20:17
Ludzie opanujcie się.. co to jakieś forum jest na wyzwiska i obrażanie Gwarka i Szczytu...?? Było się na meczu i nie było słychać, żeby zawodniczki z obu drużyn się wyzywały na boisku w czasie gry... po meczu sobie pogratulowały, a jak wyszły z szatni to nawet rozmawiały ze sobą z uśmiechami ; ) I takie coś mi się podoba.. I do komentarza wyżej, że niby Szczyt tylko przeklinał..? gdzie..? kiedy...? to słyszałeś/łaś, że Dziewczyny ze Szczytu przeklinały..? I, że niby Szczytówki symulowały.? hahaha..xD Ja jestem za Szczytem jak i za Gwarkiem... To są dwie drużyny które między sobą rywalizują pełnymi emocjami. Życzę obu drużynom powodzenia w dalszych sukcesach ;)) Pzdr
~ 23-10-2011 20:24
bede kłamał tak jak oni skoro piszą,że gwarek zachowuje sie bardzo brzydka i wyzywa przeciwniczki skoro to nie prawda bo nic takiego nie bylo bylem i widzialem osobiscie rozmawialy ze soba nawet po meczu staly razem i rozmawialy wiec niech pani wiola11111111111111 nie klamie ze sie wyzywaly bo zawodniczki doszly do porozumienia koniec tej kwesti nie mam nic wiecej do powiedzenia gratuluje szczytowi jak i gwarkowi bo oboje druzyny zagraly mecz bardzo dobry i na prawde obu nalezy sie wielki szaczucek i podziw pozdraawiam i zycze jak najlepiej dziewczyny
~ 23-10-2011 20:27
~ 23-10-2011 20:29
~... 23-10-2011 21:00
właśnie tak jest... wiola11111111111111 nie oklamujmy się, bo Gwarek nic nie mówiły na Szczyt ;)
~... 23-10-2011 21:05
~.. 23-10-2011 22:44
Smiech na sali tyle powiem ^^ "zgoda miedzy Gwarkiem a Szczytem " hahah to niech oficjalna sobie zgode zrobia i flage moze jeszcze^^
~Te 24-10-2011 7:01
Jeszcze zobaczysz bedzie zgoda fana itd hoolsi szczytówek pokażą kto rządzi w naszym regionie :-D
~kapero 24-10-2011 9:00
Nikt nie napisał że zawodniczki po meczu wymieniły sie koszulkami he he
~ 24-10-2011 14:33
Idźcie w cholere wszyscy. Obie druzyny są dobre i obie wiedzą najlepiej,czy się lubią czy nie. Nie Wasza sprawa. Ogarnijcie się. Powodzenia obu druzyną życzę
~DO WSZYSTKICH KOMENTUJĄCYCH DEBILI !!! 24-10-2011 15:01
Wiecie co wam powiem? Śmieszni jesteście wszyscy. Upokarzacie samych siebie. Jedni zganiają na drugich. Prawda jest taka,że obie ekipy grają dobrą piłkę ale wy ' WIELCY KIBICE ' jakoś nie potraficie dojść do porozumienia,a daje sobie ręke uciąć,że z pewnością nie było Was na meczu a teraz .........bzdury na obie strony. Ja osobiście byłem na tym meczu i nie było żadnych wyzwisk ani tym podobnych. Przestańcie oczerniać zawodniczki,bo i tak ani jednej ani drugiej drużyny nie zniechęcicie do dalszego działania,ponieważ mają bardzo duże ambicję i robią to co lubią. DZIEWCZYNY Z GWARKA I ZE SZCZYTU !! - Nie przejmujcie się debilnym gadaniem,cymbałów którzy tak na prawdę nie wiedzą co pisza. Jesteście świetnymi drużynami i dalej róbcie to,co lubicie. Nie dajcie się zniechęcić debilom . Pzdr
~gwarek 24-10-2011 19:31
szczyt i gwarek na zawsze razem!!!!
~ 24-10-2011 19:50
po pierwsze to jest kopanina a nie gra dobrą piłką :] po drugie wygrała drużyna lepsza grająca dłużej ze sobą :)
~ 24-10-2011 20:13
No i tyle ;) Jedyny komentarz w którym nie ma wyzwisk na zadną z druzyn i to mi sie podoba
natalia4084 24-10-2011 20:32
Sama grałam w tym meczu i przyznaje że to był na prawdę słaby mecz jestem z gwarka i uważam że nie pokazałyśmy tego na co nas stać w rewanżach sie dopiero okaże kto lepszy .My na razie trenujemy 2 miesiące a szczyt kilka lat . Do wiosny zostało kilka miesięcy więc mamy dużo czasu na treningi .Ze szczytu jak i z gwarka przeklinało i wyzywało kilka dziewczyn ale nie mówmy że od razu cała drużyna jest jakaś niewychowana .
~ktośśśśśśśśś 24-10-2011 23:14
Ze Szczytu nie słyszałem, żeby dziewczyny sie wyzywały nawzajem...
~sgh 25-10-2011 11:53
Kurde nie mam o co się spinać Szczyt jak i Gwarek maja szanse na awans
~ 25-10-2011 13:56
Nikt się nie wyzywał . Głupoty gadają. Może było kilka przekleństw ale ogólnie. Nie skierowanych do nikogo
~ronaldo777 25-10-2011 14:31
Tak,tak każda wymówka jest dobra , dziewczyny Szczytu są poprostu lepsze ;p W rewanżu nie ma sie co oczukiwać,Szczytówki znowu okażą sie lepsze i pokażą klase ! Vamos Dziewczyny !
~ 25-10-2011 14:41
Nikt nie powiedział,że nie są lepsze.. ;) Dłużej razem trenują..
~ 25-10-2011 18:03
Nie powiedział bym że dugo ze sobą trenują :) Gdzie te wszystkie komentarze żę "wygracie' ze Szczytem ;p
~ 25-10-2011 18:05
Szczyt ma najlepszych graczy oraz , wybaczcie jeśli jestem arogancki , najlepszego trenera. !
~Aaaaaa xDDD 25-10-2011 20:44
A ja powiem tak :D Może ma najlepszych graczy .. spoko,luzik na to mogę się zgodzić. Alee od naszego trenera to 10 kilometrów z dala :D Trener Szczytu nie dosięga naszemu trenerowi do paznokci nawet.. xD
~Aaaaaa xDDD 25-10-2011 20:45
Nie chodzi o to,że nie potrafi czy coś.. xd Ale po prostu :D Nasz trener jest jedyny w swoim rodzaju xD Każdy jest najllepszy na swój sposób ;D
~ 26-10-2011 13:55
Przecież Wawrzyniak nie ma uprawnień trenera, z tego co mi wiadomo....
~ 26-10-2011 14:06
To coś źle wiesz :-P Mało poinformowany/Poinformowana jesteś xd
~;p 26-10-2011 15:21