Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 5055

Wałbrzych: III liga piłki nożnej kobiet: Victoria Aglomeracja Wałbrzyska – Orlik Jelenia Góra 3–1

Niedziela, 10 listopada 2013, 9:34
Aktualizacja: 13:01
Autor: red
Wczorajszy mecz z Orlikiem Jelenia Góra pretendującym do awansu do II ligi kobiet udowodnił, że nasze piłkarki są bardzo mocne i doskonale przygotowane do gry na wyższym szczeblu.

Podopieczne trenera Jacka Grabowskiego wspięły się na wyżyny swoich umiejętności wygrywając 3:1 z Orlikiem Jelenia Góra i zajęły fotel lidera III ligi. Od 51. minuty nasza drużyna grała w 10, ponieważ boisko po czerwonej kartce musiała opuścić Karolina Ryl, prawdziwy filar naszej obrony.

Do przerwy bezdyskusyjnie piłkarki Victorii AW dominowały na całym boisku strzelając 2 bramki. Najpierw po pięknym strzale z lewej strony, piłkę w siatce Orlika umieściła w 21. minucie Paula Rak, a 9 minut później po ewidentnym faulu w polu karnym na Dagmarze Najbuk, sama poszkodowana strzela z 11 metrów drugiego gola. Na przerwę nasze zawodniczki zeszły z dwubramkową przewagą.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i to Victoria AW dyktowała warunki gry. Jednak w 51. minucie po próbie zatrzymania zawodniczki z Jeleniej Góry na 25 metrze, czerwoną kartkę otrzymała Karolina Ryl i musiała na 29 minut przed końcem meczu opuścić boisko. Jednak sposób gry naszej drużyny nie uległ zmianie. Victoria stwarzała cały czas sytuacje bramkowe i zagrożenie pod bramką Orlika. W 76. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony przepięknym strzałem z prawej nogi Paula Rak strzela swojego drugiego gola i podwyższa wynik meczu na 3:0 dla VAW. Drużyna z Jeleniej Góry dopiero na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego wyprowadziła kontrę i zdobyła honorową bramkę.

Koniecznie trzeba przypomnieć, że nasze zawodniczki przez 29 minut grały w dziesiątkę i potrafiły strzelić w osłabieniu kolejną bramkę. Wielkie, wielkie brawa dla naszych wszystkich zawodniczek.

- Słowa uznania i wielkie podziękowania za walkę, zaangażowanie i poświęcenie w meczu. Moje dziewczyny udowodniły wszystkim niedowiarkom, jak wielkie postępy poczyniły i że tworzymy wspaniale funkcjonującą piłkarską rodzinę - po meczu powiedział trener Victorii AW - Jacek Grabowski.

W meczu z Orlikiem Jelenia Góra doskonale zagrały wszystkie nasze zawodniczki, nie było słabych czy nawet słabszych punktów. Obrończynie grały pewnie, pomocniczki walczyły na całym boisku, a napastniczki stwarzały sytuacje bramkowe.

Victoria Aglomeracja Wałbrzyska - Orlik Jelenia Góra 3:1 (2:0)

bramki dla Victorii AW: Paula Rak 2 (21 min. i 76 min), Dagmara Najbuk 1 (30 min - rzut karny)

skład: Urbańska - Gurtowska, Ryl, Rak O, - Krajewska, Dolata, Marszałek, Rak P, - Janicka (50 min. Wolkenstein - 78 min. - Tokarczyk Roksana), Bedra, Najbuk

trener: Jacek Grabowski