Czytających: 5311

Świdnica: III liga: Polonia/Sparta Świdnica kolejnym liderem

Wtorek, 6 października 2009, 22:35
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 15:01
Najgroźniejsi rywale Górnika Wałbrzych w walce o awans do II ligi: Polonia/Sparta Świdnica, Chrobry Głogów oraz Motobi Kąty Wrocławskie, wygrali swoje mecze. Jedynie były lider Polonia Trzebnica zawiódł swoich kibiców.

Polonia/Sparta Świdnica miała łatwego przeciwnika. Tęcza Krosno Odrzańskie przegrała z nowym już liderem 0:3, po bramkach z 28 minuty Tomasza Twardawy, 61 minuty Tomasza Urbana oraz 76 minuty Jacka Fojny.

Ciekawy mecz czekał kibiców w Kątach Wrocławskich. Tam miejscowe Motobi rozprawiło się z prowadzącą w III lidze przed tą kolejką Polonią Trzebnica. Goście przegrali także 0:3 po bramkach z 30 i 64 minuty Grzegorza Rajtera oraz 73 Adama Samca.

Do gry wraca także Chrobry. Głogowianie rozgromili w X kolejce Pogoń Świebodzin 5:1. Gole dla gospodarzy zdobywali Niedźwiedź, Błauciak (2), Bukraba i Węglarz. Honorowe trafienie dla gości zaliczył w 56 minucie Adamczewski.