Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4123
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: III Walimski Dzień Profilaktyki

Środa, 30 maja 2018, 8:30
Autor: red
REGION, Walim: III Walimski Dzień Profilaktyki
Fot. organizatorzy
Radosne tańce, przyjacielska atmosfera i mnóstwo śmiechu – to i wiele przeróżnych atrakcji można było doświadczyć uczestnicząc w III Walimskim Dniu Profilaktyki.

29 maja 2018 roku, tradycyjnie, rozpoczął się odśpiewaniem przed halą sportową Centrum Sportu i Rekreacji hymnu PaT –u „Nie wracajmy jeszcze na ziemię" oraz zatańczeniem dynamicznej "Belgijki". Organizatorem imprezy były - Zespół Szkół im. Polskich Noblistów oraz Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu. Piękna pogoda i letnia aura nie tylko zachęcały do uczestniczenia w zabawie, ale i sprawiły, że frekwencja dopisała. Ponad 300 osób wraz z zaproszonymi gośćmi reprezentującymi Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu, Komisariat Policji w Głuszycy, władze wojewódzkie, powiatowe i gminne, młodzież z sąsiednich szkół spotkało się, aby wspólnie promować zdrowy i aktywny tryb życia.

Przypomnijmy, że program Komendy Głównej Policji - "Profilaktyka a Ty" wprowadzony został 11 marca 2006 roku przez insp. Grzegorza Jacha. Od tego czasu na terenie całego kraju wciąż powstają nowe grupy młodzieżowe PaT-u. W roku 2015 wprowadzono rozwiązania organizacyjne "PaTPORT" polegające na podejmowaniu działań metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej. Walimski Dzień Profilaktyki zainicjowany został przez opiekunów "PaTPortów": Katarzynę Behot, Ewę Krawczyk oraz Annę Soćko.

Po rozpoczęciu nastąpiło przejście barwnego korowodu ulicami Walimia, który flagami oraz transparentami zawierającymi hasła świadomego i zdrowego trybu życia zachęcał mieszkańców do wzajemnego szacunku i wyzwolenia w sobie sportowego ducha. Druga część Dnia Profilaktyki to występy w Centrum Kultury i Turystyki, gdzie przy zapełnionej po brzegi sali młodzież w artystyczny sposób uświadamiała zagrożenia, jakie niesie za sobą brak tolerancji, agresja, stosowanie używek i presja rówieśników. Zaraz po spotkaniu na temat profilaktyki uzależnień promowanej przez program "Profilaktyka a Ty", ostatnia część zorganizowana została w Parku Jordanowskim gdzie wszystkich prowadził zapach grillowanej kiełbaski, która przygotowana została dla wszystkich chętnych. Aby spalić kalorie po pysznym posiłku można było wziąć udział w zajęciach zumby, cross-fitu, czy zatańczyć "Wygłupiaczka" i "Belgijkę".

Taka dawka pozytywnej energii jest potwierdzeniem, że tolerancja, życie bez uzależnień oraz wzajemny szacunek to droga do szczęścia i czerpania przyjemności z każdej chwili.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group