Czytających: 4054

II-liga piłkarska: II–liga: Zwycięstwo Górnika PWSZ Wałbrzych na zakończenie sezonu

Niedziela, 12 czerwca 2011, 17:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 czerwca 2011, 10:54
Autor: MDvR
W ostatnim meczu sezonu 2010/2011 piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali na wyjeździe Tura Turek 2:1. Zwycięską bramkę dla biało–niebieskich strzelił Daniel Zinke w 86 min. spotkania.

Pojedynek rozpoczął się od śmiałych ataków gości, podopieczni Roberta Bubnowicza przejęli inicjatywę, spychając gospodarzy na ich własną połowę. Ataki Górników nie przyniosły jednak efektu, a co nie udało się gościom wyszło zawodnikom Tura. Pierwsza ich akcja w meczu zakończyła się bramką w 17 min. spotkania, a stojącego między naszymi słupkami Jaroszewskiego pokonał Manelski. Na odpowiedź biało-niebieskich nie musieliśmy czekać jednak długo. Już 3 minuty później Fojna doprowadził do remisu. Od tego momentu groźniej zaatakowali przeciwnicy, jednak wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Od pierwszych minut drugiej części gry nastąpił zryw wałbrzyszan, w 50 min. w doskonałej sytuacji znalazł się Rytko, jednak futbolówka po jego strzale przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 63 min. groźnie z rzutu wolnego uderzał Morawski, ale też bez skutku. Na 10 minut przed końcowym gwizdkiem bramkarza Tura próbował zaskoczyć Zinke, jednak świetnie spisał się golkiper miejscowych. Co nie wyszło chwilę wcześniej, udało się w 86 min., Zinke, precyzyjnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 2:1, którego nie oddaliśmy do końca meczu.

Tur Turek – Górnik PWSZ Wałbrzych 1:2 (1:1)

Górnik: Jaroszewski, Zawadzki, Wojtarowicz, Wepa, Sawicki, Fojna, Rytko, Morawski, Zinke, Duś, Maciejak (90’ Kalka)