Czytających: 3435

Wałbrzych: I–ligowa Flota za mocna dla Górnika

Środa, 16 lipca 2014, 14:40
Aktualizacja: 14:40
Dziś piłkarze wałbrzyskiego Górnika rozegrali kolejny mecz kontrolny. Tym razem ich przeciwnikiem był bardzo wymagający rywal, a mianowicie I–ligowa Flota Świnoujście. Nasi przegrali 0–1.

Początkowe minuty były dość niemrawe i ospałe. Żadna z ekip nie potrafiła sforsować defensywy rywala i stworzyć zagrożenia pod jego bramką. W 27. minucie dość nieoczekiwanie goście wyszli na prowadzenie po szybko przeprowadzonej kontrze. Z naszej strony najbliższy wpisania się na listę strzelców był Sawicki, ale chybił. Później w dwóch dobrych okazjach nie popisał się Orłowski, który za pierwszym razem spudłował, a za drugim przegrał pojedynek z bramkarzem Floty.

Od początku drugiej odsłony nasi przycisnęli rywala i chcieli za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, ale ta sztuka Górnikom się nie udała, bowiem zespół ze Świnoujścia bronił się mądrze i szczęśliwie. Zaraz po wejściu na murawę swoje umiejętności musiał zademonstrować Janiczak, który zatrzymał skutecznie strzał zawodnika Floty. W końcowych minutach niekorzystny wynik mógł odwrócić Folc, ale główkował niecelnie.

Górnik Wałbrzych – Flota Świnoujście 0-1 (0-1)

Górnik: Jaroszewski –Łaski, D. Michalak, zawodnik testowany, Filipe - G. Michalak, Rytko, Szepeta, Sawicki - Orłowski, Moszyk oraz Janiczak, Mańkowksi, Cichocki, Folc.