Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2482
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imperium Wałbrzych triumfuje w turnieju charytatywnym

Wiadomości: REGION
Niedziela, 10 grudnia 2017, 10:14
Aktualizacja: 10:17
Autor: PAW
Fot. użyczone
W sali gimnastycznej ZSZiO w Kamiennej Górze odbył się Turniej Charytatywny. W imprezie zaprezentowało się 9 drużyn z Kamiennej Góry i Wałbrzycha. Zwycięstwo w turnieju przypadło Imperium Wałbrzych, który wyprzedził przy takim samej ilości punktów – lepszym stosunkiem bramek – FC Mielonkę.

Pomysłodawcą piłkarskiej imprezy był kamiennogórzanin Kamil Szopa, Z jego zaproszenia skorzystało 9 drużyn, które drogą losowania zostały podzielone na 3 grupy eliminacyjne.

W pierwszej znalazły się: Kumitsu, Mielonka i Czarni, w drugiej – Olimpia Kamienna Góra, Imperium Wałbrzych i Górnik Nowe Miasto, natomiast w trzeciej: Wałbrzyski Kocioł, Biały Kamień Wałbrzych i Podgórze Wałbrzych.

W pojedynkach eliminacyjnych grano 8 minut. W pierwszej potyczce imprezy Mielonka wysoko pokonała 5:0 Kumitsu Kamienna Góra.

W drugiej grze Olimpia rywalizowała z Imperium Wałbrzych. Miejscowi zaskoczyli gości i prowadzili już 2:0. Bramki zdobyli Duda i Moszyk. Przyjezdni walczyli ambitnie do ostatniego gwizdka i rzutem na taśmę zdołali wyrwać remis. Bramki dla wałbrzyszan zdobyli – Dziedzic oraz Chajewski, piłkarz IV-ligowego Górnika Wałbrzych.

Trzeci pojedynek był wewnętrznym pojedynkiem wałbrzyskim – Wałbrzyski Kocioł grał z Białym Kamieniem. Jedynego gola zdobył Orzech dla tej drugiej drużyny.

Do dalszych gier awansowały po 2 najlepsze ekipy z każdej z grup. W finałowej rozgrywce znalazły się następujące zespoły: Mielonka, Czarni, Imperium, Olimpia, Podgórze Wałbrzych i Biały Kamień. Tutaj grano systemem „każdy z każdym”. Po podsumowaniu wszystkich pojedynków okazało się, że dwa zespoły – Imperium oraz Mielonka zgromadziły po 11 „oczek”, jednak lepszy stosunek bramkowy mieli zawodnicy z Wałbrzycha. Trzecie miejsce zajęło Podgórze Wałbrzych. Na kolejnych miejscach uplasowały się następujące ekipy – Olimpia Kamienna Góra, Czarni Przedwojów oraz Biały Kamień.

Podczas turnieju zebrano kwotę 3070 złotych – która zasili konto Domu Dziecka w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group