Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 1747
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Inauguracja Klubu Inicjatyw Społecznych

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 19:26
Aktualizacja: 19:27
Autor: red
Bogusława Czupryn jest kandydatem na prezydenta Wałbrzycha z ramienia Klubu Inicjatyw Społecznych
Fot. red
1 września o godzinie 12.00 w Pasażu TESCO w Szczawnie–Zdroju odbędzie się oficjalna inauguracja działalności Klubu Inicjatyw Społecznych.

Klub Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Wałbrzycha rozpoczął swoją działalność 23 lipca 2010 roku. Jest organizacją pozarządową działającą non-profit i nie osiągającą zysków.

Jak twierdzą założyciele, klub działać będzie na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, a w szczególności w zakresie inicjowania i promowania działań w obszarze: zdrowia, sportu, turystyki, kultury, oświaty oraz przedsiębiorczości, spółdzielczości i samorządności.

KIS chce wprowadzić nową markę i jakość zarządzania miastem, bowiem jest zwolennikiem budowania społeczeństwa obywatelskiego na poziomie samorządu gminnego. Rekomendowany kandydat na Urząd Prezydenta Miasta
Wałbrzycha z ramienia Klubu Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Wałbrzycha w osobie Bogusławy Czupryn, zakłada partnerstwo lokalne ponad podziałami, które ma pomagać nowym, apolitycznym władzom samorządowym zarządzać i realizować gminne zadania dla zachowania pełnej demokracji.

Stowarzyszenie wyszło z propozycją zaplanowania w przyszłorocznym budżecie miasta 1 miliona zł. na uruchomienie programów szkoleniowych (sportowych) dla dzieci i młodzieży, poza godzinami lekcyjnymi oraz zwróciło się do parlamentarzystów ziemi wałbrzyskiej o podjęcie działań związanych z zaplanowaniem środków finansowych w budżecie państwa na 2011 roku na rozpoczęcie budowy wałbrzyskiej obwodnicy.

Są to zapoczątkowane inicjatywy zmierzające do naprawy Wałbrzycha i zmiany jego wizerunku w skali całego kraju, aby zapobiec kolejnym negatywnym, politycznym kampaniom medialnym.

KIS ma zamiar występować również do nowych władz samorządowych z inicjatywą budowy boisk sportowych, placów zabaw, ścieżek rowerowych, zagospodarowania parków miejskich, skwerów, zakładania klubów żłobkowych, likwidacji barier architektonicznych, itp.

Stowarzyszenie jest formacją otwartą i zakłada współpracę ze środowiskiem medialnym, mieszkańcami, stowarzyszeniami, instytucjami i innymi podmiotami, które zainteresowane są budowaniem nowego systemu partnerstwa lokalnego.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group