Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2058
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Inicjatorzy referendum się skompromitowali

Poniedziałek, 25 czerwca 2012, 11:15
Aktualizacja: Wtorek, 26 czerwca 2012, 6:30
Autor: PAW
Wałbrzych: Inicjatorzy referendum się skompromitowali
Fot. PAW
Takimi słowami wyniki referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Wałbrzycha skomentował prezydent Roman Szełemej.
– Mieszkańcy Wałbrzych okazali się mądrzejsi i bardziej odpowiedzialni niż inicjatorzy referendum – uważa Szełemej.

Roman Szełemej zwołał dziś konferencję prasową, na której poinformował dziennikarzy o swoim poglądzie na temat referendum.
- W pierwszej kolejności chciałem podziękować mieszkańcom Wałbrzycha, że nie dali się zwieść i nie uwierzyli w slogany i słowa inicjatorów referendum – mówi Szełemej. - Nad tą kompromitacją należałoby spuścić zasłonę milczenia.

Prezydent jednak zasłony milczenia nad porażką inicjatorów referendum nie zamierza spuszczać i w dość ostrych słowach zaatakował opozycję.
- To awanturnictwo ma swój określony wymiar – mówi Szełemej. - Referendum kosztowało miasto ponad 120 tysięcy złotych. Za te pieniądze można było wyremontować toalety we wszystkich wałbrzyskich szkołach. Takie działania są nieodpowiedzialne i negatywnie wpływają na wizerunek miasta.

Prezydent skrytykował nie tylko inicjatorów referendum, ale również polityków, którzy popierali takie rozwiązanie. Oberwało się więc Alicji Rosiak, Mirosławowi Lubińskiemu, Szymonowi Heretykowi, a w szczególności Patrykowi Wildowi.
- Dajcie nam spokojnie kierować tym miastem – mówi Szełemej. - Ten wynik jest klęską i kompromitacją inicjatorów i tych, którzy ich popierali. Opozycja przedstawia czarne scenariusze, które w rzeczywistości się nie sprawdzają.

Roman Szełemej zapewniał, że miasto idzie w dobrym kierunku. Tu wymienił inwestycje, które w Wałbrzychu są już prowadzone lub też rozpoczną się lada chwila. Mówił wiele o inwestycjach drogowych. Jednocześnie zaapelował do mediów o życzliwość i wsparcie w tych trudnych chwilach.
- Trudne sprawy trzeba rozwiązywać i nazywać rzeczy po imieniu – mówi Szełemej. - Dajce nam trochę czasu, a za parę miesięcy, za rok, efekty będą widoczne gołym okiem.

Według prezydenta Szełemeja, niektórzy nadużywają referendum jako instrumentu demokratycznego.
- Referendum jest uznaną formą demokracji. Referenda odbywają się w całej Polsce – mówi Szełemej. - Uważam jednak, że coś z tą formułą trzeba zrobić, żeby możliwość przeprowadzania referendum nie była nadużywana.

Czytaj również

Komentarze (81) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group