Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5134
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Inwestycje w Boguszowie–Gorcach

Piątek, 8 kwietnia 2022, 9:30
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Inwestycje w Boguszowie–Gorcach
Fot. użyczone
Jakie inwestycje planowane są w mieście? Jakie zostały ostatnio ukończone?

W marcu rozpoczęły się roboty budowlane w ramach zadania polegającego na utworzeniu Klubu "Senior+" przy ul. Krakowskiej 14. Inwestycja polega na modernizacji nieużytkowanego lokalu znajdującego się na parterze budynku w celu utworzenia przyjaznego i komfortowego miejsca spotkań dla Seniorów z Boguszowa-Gorc. Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie nowego układu pomieszczeń, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowych posadzek i okładzin ścian, roboty murarskie, tynkarskie i malarskie, wykonanie nowych instalacji sanitarnych i elektrycznych, w tym nowego energooszczędnego oświetlenia. Wartość robót budowlanych zgodnie z umową wynosi 289 982,50 zł. W dalszym etapie zostaną zakupione meble i wyposażenie. Zadanie jest współfinansowane ze środków Programu wieloletniego "Senior+” w kwocie 200 000,00 zł.

W połowie lutego zostały zakończone roboty budowlane w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. W ramach wykonanej inwestycji zmodernizowany został węzeł sanitarny. Zakres zamówienia obejmował m.in. wykonanie robót rozbiórkowych, wykonanie nowych konstrukcji murowanych i ścianek systemowych do toalet, wymianę stolarki drzwiowej, wykonanie nowych nawierzchni ścian (okładziny ścienne) i posadzek (płytki ceramiczne), roboty malarskie, biały montaż (miski ustępowe, pisuary, umywalki, armatura sanitarna i przybory), wykonanie wentylacji mechanicznej, wykonanie nowych instalacji sanitarnych i elektrycznych (w tym nowego energooszczędnego oświetlenia). Kwota przeznaczona na wykonanie zadania wyniosła 499 390,64 zł.

W Żłobku Miejskim nr 1 trwa obecnie drugi etap prac budowlanych. Zadanie polega na przebudowie pomieszczeń na parterze budynku po byłym Publicznym Gimnazjum Nr 1 zlokalizowanym przy ul. Waryńskiego 10. Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie robót rozbiórkowych, wykonanie nowych konstrukcji murowanych i ścian działowych, wykonanie stolarki drzwiowej, wykonanie nowych okładzin ścian i posadzek, roboty tynkarskiej i malarskie, biały montaż (miski ustępowe, umywalki), wykonanie nowych instalacji sanitarnych i elektrycznych (w tym nowego energooszczędnego oświetlenia), budowę placu zabaw, wiaty na odpady oraz ogrodzenia. Inwestycja zaplanowana do realizacji na lata 2021/2022. Zadanie dofinansowane z budżetu państwa w ramach programu MALUCH+ w kwocie 918 720,00 zł oraz w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 322 495,11 zł. Dzięki remontowi i przebudowie łącznika w budynku powstanie blisko 30 nowych miejsc dla dzieci w wieku 6-36 miesięcy.

Pod koniec marca rozpoczęły się roboty budowlane w zakresie modernizacji wiaduktu przy ul. Krakowskiej. Prace obejmą m.in.: roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, wymianę izolacji na moście, odtworzenie elementów pomostu wiaduktu, modernizację systemu odwodnienia, modernizację konstrukcji, a także wykonanie nowych barier ochronnych i montaż 4 lamp oświetlenia solarnego w technologii LED. Całkowita wartość zadania to 1 070 622,70 zł z czego 535 311,35 zł pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

9
50%
Cieszy
6
33%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group