Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 4541
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Jak nie czytam, jak czytam!"

Piątek, 10 czerwca 2016, 16:35
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Jak nie czytam, jak czytam!"
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w większości polskich miast odbyła się skierowana głównie do uczniów akcja "Jak nie czytam, jak czytam!". Nie inaczej było w Wałbrzychu. Czytano w szkołach, czytano również w Rynku.

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam!" stanowiła próbę ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie. Dokładnie o godzinie 10.00 rozpoczęło się ogólnopolskie czytanie. Czytano w szkołach, bibliotekach, urzędach, w parkach, na skwerach i wielu innych miejscach. W wałbrzyskim Rynku zebrała się spora grupa uczniów i osób czytających, które równocześnie, na głos czytały przyniesione przez siebie książki. Jako że rok 2016 został ustanowiony Rokiem Mariana Jachimowicza osoby zebrane na Rynku dodatkowo odczytały wspólnie jeden z wierszy poety a następnie niosąc kolorowe transparenty z hasłami namawiającymi do czytania skierowały się na Plac Magistracki, gdzie również wspólnie czytano.

Akcja skierowana była głównie do dzieci i młodzieży szkolnej, ale udział w niej mógł wziąć każdy zainteresowany. Głównym celem tej akcji była promocja czytania książek wśród uczniów. Jak wynika z najnowszych badań 63 procent Polaków nie czyta książek. Ogólnopolska akcja masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam!" ma odwrócić ten niechlubny trend, poprawić statystyki czytelnicze i wykazać, że czytanie książek jest czynnością pasjonującą, pouczającą, rozwijającą, kształcącą i pod wieloma innymi względami niezwykle korzystną. Organizatorem akcji był Miesięcznik "Biblioteka w Szkole".

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group