Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2395
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jak zarządzać zmianą gospodarczą

Poniedziałek, 1 listopada 2010, 17:08
Aktualizacja: 22:47
Autor: Sven
Wałbrzych: Jak zarządzać zmianą gospodarczą
Uczestnicy spotkania
Fot. Sławomir Pawlik
Od początku maja realizowany jest w powiecie wałbrzyskim projekt „Zarządzanie zmianą gospodarczą – tylko w partnerstwie”. W ubiegły czwartek odbyło się pierwsze spotkanie partnerów projektu z naszego regionu.

Przedsięwzięcie „Zarządzanie zmianą gospodarczą – tylko w partnerstwie” współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej przeznaczonych na wspieranie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionach. Realizuje go Fundacja Instytut Rozwoju Społecznego.

Projekt zakłada zaproszenie do partnerstwa 30 instytucji samorządowych, organizacji pracodawców i pracowników, stowarzyszeń i fundacji. Między innymi taki był cel czwartkowego spotkania. Do tej pory swój akces zgłosili: Powiat Wałbrzyski, Miasto Wałbrzych, Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu, Sudecki Związek Pracodawców, NSZZ „Solidarność” Okręg Wałbrzyski, Fundacja 2000, Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy Wałbrzych, MKZZ „Kontra” Pracowników Poczty Polskiej w Wałbrzychu, Klub Piłkarski „Gwarek”.

Przedstawiciele partnerów, łącznie sześćdziesiąt osób, będą w ramach kilku spotkań warsztatowych pracować nad strategią zarządzania zmianą gospodarczą w powiecie wałbrzyskim. Przewidziane są także spotkania konsultacyjne z mieszkańcami regionu. Poza warsztatami, miejscem wymiany i prezentacji poglądów ma być strona internetowa www.zmieniaj.walbrzych.pl . Strategia zostanie opracowana i opublikowana do końca kwietnia 2011 roku.

Kolejnym krokiem będzie powołanie Wałbrzyskiej Rady Gospodarczej, złożonej początkowo z najaktywniejszych twórców strategii. Będzie jednak ciałem otwartym na inicjatywy i nowych członków. Pierwszym zadaniem Rady będzie opracowanie czterech projektów wynikających ze strategii. Zostaną one złożone w formie wniosków o dofinansowanie z funduszy zewnętrznych. Równolegle członkowie Rady będą się intensywnie szkolić w zdobywaniu funduszy na działalność i poznawać sposoby skutecznej promocji.

Ostatecznym krokiem i celem projektu ma być prawne usankcjonowanie Rady, aby mogła samodzielnie funkcjonować i realizować plany zawarte w strategii.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group