Czytających: 4164

Wałbrzych, Książański Park Krajobrazowy: Jałocha i Henczka zwycięzcami Duathlonu

Środa, 30 września 2009, 10:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 listopada 2009, 13:21
XIII Mistrzostwa Wałbrzycha w Duathlonie za nami. W kategorii panów najlepszy okazał się Marek Henczka. Wśród pań zwyciężyła Urszula Jałocha.

Trasę przygotowano na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Do rywalizacji przystąpiło blisko 40 uczestników, nie tylko z Wałbrzycha. Panowie musieli przebiec łącznie ponad 5 kilometrów oraz taki sam dystans przejechać na rowerze. Zwycięzca Marek Henczka zrobił to w czasie 31 minut i 46 sekund. Drugi Dawid Gut ze Świdnicy stracił do lidera ponad minutę. Pozycję trzecią zajął Adam Kaczmarek z Olimpii Poznań.

Panie miały do pokonania krótszą trasę. Musiały przebiec blisko 4 kilometry oraz przejechać na rowerze 2760 metrów. Najszybciej, bo w czasie 25 minut i 53 sekund zrobiła to Urszula Jałocha. Druga na mecie Ewa Gdowska straciła do niej 14 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Barbara Figiel.