Czytających: 5521

Europa: Janik dwukrotnie w pierwszej „10”

Poniedziałek, 2 lutego 2015, 12:21
Aktualizacja: 12:21
Nieźle podczas Mistrzostw Europy w Biathlonie, które odbywają się w Estonii, spisuje się czarnoborzanin Mateusz Janik.

Najpierw w biegu sprinterskim juniorów Janik z jednym niecelnym strzałem zameldował się na mecie na 7. miejscu, co jest wynikiem dobrym. Gdyby Mateusz był bezbłędny na strzelnicy, istniała szansa na zdobycie medalu. Inny zawodnik pochodzący z gminy Czarny Bór - Bartłomiej Filip zajął w tym biegu 24. pozycję.

W biegu na dochodzenie Janik wypadł znów przyzwoicie, bowiem ukończył swój start na 9. pozycji, ale ta lokata mogła być dużo lepsza, gdyby Polak celniej strzelał. Niestety, zaliczył 5 pudeł na strzelnicy i to odbiło się na końcowym miejscu w stawce. Filip też wypadł gorzej niż w biegu sprinterskim i zajął ostatecznie 37. miejsce.