Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2027
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JedlinAu–Zdrój

Wiadomości: REGION, Jedlina Zdrój
Poniedziałek, 26 października 2015, 13:28
Aktualizacja: 14:08
Autor: red
Fot. użyczone
Napisał do nas Czytelnik, który chciał się podzielić swoimi przemyśleniami dotyczącymi billboardów, które pojawiły się na terenie gminy Jedlina Zdrój.

„Euforia związana z mitycznym "Złotym Pociągiem" w Wałbrzychu częściowo przeminęła, ale okazuje się, że rozkwita na nowo w miejscowościach ościennych. O ile zrozumiałe jest, że podsycanie ludzkiej ciekawości, emocji i odgrzewanie tego tematu jest korzystne dla władz lokalnych (w tym miejscu należy przyznać, że prezydent Szełemej zachował w tej sprawie należytą rezerwę i zdrowy rozsądek) i korzystne przede wszystkim dla miejscowych restauratorów i hotelarzy, to nie do końca zrozumiała jest próba promowania miejscowości uzdrowiskowej przy pomocy "Złotego Pociągu", znajdującego się w innym mieście. Billboard "jedlinAu-zdrój", reklamujący najdłuższy w Polsce tunel kolejowy i Pałac Jedlinka wygląda śmiesznie i groteskowo. To są atrakcje, które nie potrzebują blasku "Złotego Pociągu", żeby przyciągać turystów. Tym bardziej, że z owym wałbrzyskim "Złotym Pociągiem" nie mają nic wspólnego. Te niezaprzeczalnie ciekawe i atrakcyjne miejsca wystarczy odpowiednio przedstawić, a billboard "jedlinAu-zdrój" nie jest ani odpowiedni, ani zachęcający.

Pozostaje kwestią otwartą, czy lokalne władze chcąc coś "ugrać" dla gminy postanowiły z braku inwencji i kreatywności odwołać się do tajemniczego "Złotego Pociągu" licząc na wzmożony ruch turystyczny, czy też projekt powstał w porozumieniu z lobby hotelarsko-restauratorskim, które w ten sposób stara się pozyskać klientów. Osobną sprawą, której z braku wiedzy poruszał nie będę, jest kwestia odpłatności za te billboardy, a to ze względu na fakt, że Pałac Jedlinka jest w rękach prywatnych - a zatem czy gmina finansuje reklamę prywatnej firmy? W każdym razie jeżeli ten chyba nie do końca przemyślany i infantylny trend się utrzyma, możemy się w najbliższej przyszłości spodziewać billboardów reklamujących atrakcje gAUszycy, wAUlimia czy szczAUwna-zdroju”.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Ala 26-10-2015 13:42
Trzeba być ślepym , żeby w Jedlinie nie widzieć inwestycji (drogi, orlik,kolektory,wodociągi powodziówka itd.) Marketing tzw. tajemnic dotyczy całego powiatu. Komuś bardzo przeszkadza , staranie się o turystów.
~ 26-10-2015 14:25
Kolejna czarodziejska kupa Orpla:)
~Jedlinianka 26-10-2015 14:59
Euforia związana z mitycznym "Złotym Pociągiem", nie minęła od II-giej Wojny Światowej i prawdopodobnie, nigdy nie minie. Promowanie miejscowości uzdrowiskowej poprzez odkrywanie tajemnic związanych z tym miejscem są działaniem właściwym. Billboard jedlinAu-zdrój i zaprezentowane tam atrakcje wpisują się wprost w "Tajemniczy Dolny Śląsk", co więcej Czytelnik, który napisał do redakcji portalu, udowodnił, że temat jest na tyle interesujący, ciekawy i na czasie, że sam się zaangażował (zrobił zdjęcie, opisał je i wysłał do portalu) a portal to upublicznił. Brawo Jedlina! I o to chodzi! :)
~Czytelniczka 26-10-2015 15:17
Akurat kreatywności i szukania nowych rozwiązań czy inwestycji nie można zarzucić Burmistrzowi tego miasta, przykładem jest choćby podpisanie porozumienia z"Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu http://ww.jedlinazdroj.eu/index.php/dla-mieszkanca/760-blekitne-paliwo-pilotazowy-program-w-jedlinie-zdroju
~Adam 26-10-2015 16:09
Ten czytelnik to nieźle potłuczony. Gmina współpracuje z tymi co tworzą miejsca pracy w turystyce -to źle? Byłem ostatni porazpierwszy na meczu okręgówki pozazdrościć kompleksu-nowy orlik ,bolisko jak1 liga. Trzeba częściej bywać u nas w Głuszycy.
~obiektywny 26-10-2015 16:17
po pierwsze jaki związek ma Jedlina ze złotym pociągiem? odpowiedz: żaden po drugie czy ten plakat nie jest prostackim zerżnięciem pomysłu wałbrzyskiego: odp. jest. A wnioski myślący wyciągną sami.
~Michał M. 26-10-2015 17:13
A skąd obiektywny wie, czy w tym tunelu nie ma złotego pociągu, lub inne skarby. SS-mani pod koniec wojny zamknęli stację i tunel. Nikt nie mógł tam się zbliżyć. Jak myślisz? Mieli przerwę na kawę, czy "coś" tam chowali? W kartach historii jest wzmianka o 3 tunelu. Skąd wiesz, czy tam nie ma pociągu? Dlaczego są w naszym regionie strażnicy? Bo im się tak podoba? Nie! Pilnują skarbów, bo uciekając przed ruskimi, nie zabraliby tego wszystkiego. A byli bardzo pewni, że te ziemie i tak będą ich. POZDRO dla poszukiwaczy i tych, co nie boja się jej odkrywać
~hehe 26-10-2015 17:18
Te pochwalne wpisy to pewnie radni jedliny zamieścili bo już mają klocka w gaciach, że takiego bubla spłodzili. Burmistrz kreatywny i szuka nowych rozwiązań? Przecież to podwładni na niego robią. Jeżeli jest coś wartościowego w jedlinie to wyłączna zasługa "szaraczków". Boisko jak 1 liga? .....hehehehehe aż ta źle w 1 lidze nie jest.
~Ale jaja 26-10-2015 19:46
Zadłużona jedlina liczy na złoty pociąg
~Omlet 26-10-2015 21:53
Zdłużona nie jest tylko Korea ,Kuba i Białoruś -wybitny ekonomisto z PGR.
~Hej 27-10-2015 5:45
Gargamele zawsze małpowały Romusia kredycika który Wałbrzych zadłuzył na cztery następne pokolenia. Jedlina potrzebuje gospodarza a nie nawiedzonych Gargameli.
~~ 27-10-2015 17:22
Zazdrośnicy- a nie przeszkadza wam że ten sam autobus 5 też jeździ do Jedliny?
~Rock 27-10-2015 19:36
Bo to Polskau właśnie, ubaw z was mają i tyle.
~do obiektywny 27-10-2015 22:36
jednolity przekaz promocyjny, wzmacnia te przekaz - wie o tym każdy student marketingu. Jeżeli Jedlina wykorzystuje zjawisko "złotego pociągu" w kampanii swojej kampanii promocyjnej to świadczy to tylko o tym że jest tam ktoś kto myśli jak marketingowiec i potrafi wykorzystać PR-owo trend który pojawił się w Wałbrzychu.
~do 22:36 28-10-2015 8:01
Jednolity przekaz promocyjny? JedlinAU? Obciach jak cholera. No, nie każdy student marketingu wymyśliłby takiego gniota. Podaj kto jest tym "zdolnym" marketingowcem w Jedlinau....hehehehe. To miasteczko to takie drugie Wilkowyje, jest się z czego pośmiać:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group