• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 10:18
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2298
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jeleniogórska nagroda dla teatrzyku Trele Morele

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Środa, 25 kwietnia 2012, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
W dniach od 18 do 21 kwietnia dziecięcy teatrzyk Trele Morele z Miejskiej Biblioteki Publicznej–Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach wspólnie z zaprzyjaźnioną grupą teatralną Burza z Centrum Kultury w Kamiennej Górze uczestniczył w XII Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych.

W konkursie udział wzięło 33 grupy teatralne z Polski oraz Czech, które oceniało profesjonalne jury. Na festiwalu Trele Morele z powodzeniem wystawiło spektakl „Morskie opowieści” w reżyserii Katarzyny Bernaś.

Jeleniogórskiej widowni szczególnie spodobał się dowcipny scenariusz „Morskich opowieści”, czego dowodem były salwy śmiechu, co rusz przerywające spektakl oraz gromkie oklaski na zakończenie. Jurorów natomiast zachwycił entuzjazm i radość z bycia na scenie najmłodszych członków Trele Morele oraz precyzja, dojrzałość i umiejętności sceniczne starszych. Docenili fakt, iż pomimo zróżnicowania wiekowego zespołu (aktorzy Trele Morele mają od 8 do 14 lat), teatrzyk tworzy zgraną „wielopokoleniową” drużynę doskonale odnajdującą się na scenie.

Jurorzy dokonując podsumowania Forum Teatrów podkreślali wysoki poziom festiwalu oraz zróżnicowanie zaprezentowanych przedstawień. Jury przyznało dyplomy uznania, wyróżnienia oraz te najważniejsze trofea festiwalowe – nagrody i nagrody główne.

Teatrzyk Trele Morele otrzymał nagrodę, pamiątkowy dyplom oraz aparat cyfrowy. Pełny werdykt jury na stronie http://www.odk.karkonosze.com/

Czterodniowy pobyt w Jeleniej Górze zaowocował nie tylko ważną teatralną nagrodą, ale był przed wszystkim okazją do skonfrontowania się z innymi zespołami oraz fantastyczną przygodą związaną z nowymi znajomościami i różnorodnymi artystycznymi atrakcjami.

Instruktor oraz aktorzy teatrzyku składają serdeczne podziękowania Elżbiecie Gajewskiej – dyrektor MBP-CK za wspieranie zespołu i zaangażowanie w jego działalność, a także zaprojektowanie i wykonanie afisza teatralnego, który z powodzeniem promował teatrzyk Trele Morele podczas festiwalu. Podziękowania należą się również Katarzynie Latus-Gruszce za pomoc oraz sprawowanie opieki nad członkami teatrzyku w czasie festiwalu.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~a.b. 25-04-2012 9:40
gratulaje! szkoda że wałbrzyskim Frędzlon nie udało sie pojechać. :/
~fazi 25-04-2012 17:03
wałbrzyska grupa Trema za Kurtyną także zdobyła nagrody dwa wyróżnienia za dwa spektakle
~ 25-04-2012 20:09
Czy ja znam tę twarz z plakatu???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group