Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jesienna Biesiada Integracyjna w Victorii

Sobota, 22 października 2016, 11:00
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Jesienna Biesiada Integracyjna w Victorii
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskiej Galerii Victoria odbyła się III Integracyjna Biesiada Jesienna, której celem była przede wszystkim integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością Wałbrzycha, prezentacja talentów i zdolności osób niepełnosprawnych i oczywiście dobra zabawa.

Uroczystego otwarcia Biesiady dokonała Jolanta Ceran - prezes Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu, współorganizującej imprezę. Podczas Biesiady było wspólne śpiewanie, poczęstunek, tańce, a na estradzie zaprezentował się zespół wokalno-taneczny "Esy-Floresy", którego opiekunem artystycznym jest Izabela Janiszewska. Nie zabrakło też Inspektora Kruka ze Szkolnego Patrolu wałbrzyskiej Straży Miejskiej.

Jak co roku Biesiadę swoim patronatem objął Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który wprawdzie nie mógł przybyć na imprezę, ale przekazał na ręce organizatorów list, w którym wyraził przekonanie, że wspólna zabawa pozwoli na integrację osób starszych i niepełnosprawnych z lokalną społecznością, ponieważ stanowi doskonałą okazję do przełamywania wszelkiego rodzaju barier.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group