Bolków: Juventur rozgromił Piasta

Środa, 28 lipca 2010, 13:12
Aktualizacja: 20:40
Piłkarze Juve zaprezentowali się w pierwszym sparingu znakomicie
Piłkarze Juventuru Wałbrzych, występujący na co dzień w klasie okręgowej, rozgromili w meczu sparingowym A–klasowy Piast Bolków 13–2.

Mecz odbył się w Bolkowie, bowiem nasza drużyna boryka się z problemami stadionowymi. Chodzi o to, że obiekt Juventuru nie nadaje się do rozgrywania meczów. Dlatego prawdopodobnie piłkarze Juve w nowym sezonie w roli gospodarzy będą przyjmować zespoły na stadionie Czarnych Wałbrzych (o ile tego obiektu znów nie zryją dziki).

W pierwszym meczu kontrolnym podopieczni Mariana Bacha zmierzyli się z czołową drużyną A –klasy okręgu jeleniogórskiego. Jak na pierwszy sparing to nasz zespół pokazał kawał dobrego futbolu. Zwłaszcza można zachwycać się skutecznością graczy Juve. Już do przerwy nasi wybili piłkę z głowy miejscowym i prowadzili 10-0. Po przerwie mecz się nieco wyrównał, ale i tak wynik 13-2 mówi sam za siebie. Gole dla wałbrzyszan zdobyli: Edward Chałupka – 3, Andrzej Marcinkowski – 3, Tomasz Jastrzębowski – 3, Dariusz Dydrych – 2, Damian Dudek – 1, Sebastian Cupiał – 1. Trener Bach sprawdzał w tym meczu przydatność kilku nowych zawodników – Dominika i Grzegorza Krzysików z Grodna Zagórze Śląskie oraz Sebastiana Chomy z Sudetów Dziećmorowice.

Piast Bolków – Juventur Wałbrzych 2-13 (0-10)

Juventur: Śliwa - B. Gromniak, Stawiński, Choma, Bachmatiuk - Cupiał, Damian Dudek, Dydrych, Chałupka - Jastrzębowski, Marcinkowski oraz Biarda, G. Krzysik, D. Krzysik