Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Już są place zabaw ufundowane i wybudowane przez NIVEA

Wtorek, 10 kwietnia 2012, 12:21
Aktualizacja: 12:23
Autor: opr. PAW
REGION: Już są place zabaw ufundowane i wybudowane przez NIVEA
Fot. organizatorzy
Blisko pięć miesięcy intensywnego głosowania mieszkańców oraz kolejne spędzone w oczekiwaniu na efekty zostały wynagrodzone. W województwie dolnośląskim zostało wybudowanych i oddanych do użytku 8 nowoczesnych i bezpiecznych placów zabaw NIVEA, a w najbliższym czasie powstanie 5 kolejnych.

Teraz każdy może odwiedzić nowy plac zabaw ze swoim dzieckiem.

Miejsca należące do gmin, które dotąd były niezagospodarowane, nabrały nowego wymiaru. Niewykorzystane dotąd tereny zostały przemienione w atrakcyjne place zabaw, które stały się doskonałą przestrzenią do codziennej aktywności i fantastycznej rozrywki dla najmłodszych.

Na terenie województwa dolnośląskiego firma NIVEA Polska wybuduje 13 placów zabaw w gminach: Bolesławiec, Czarny Bór, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Mieroszów, Nowogrodziec, Oława (Jankowice), Radwanice (2 place), Wińsko i Zgorzelec (3 place).

Obecnie powstało już 8 placów zabaw, w miejscowościach Bolesławiec, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Nowogrodziec, Oława (Jankowice), Zgorzelec. Miejsca, w których powstają place zabaw NIVEA, zostały wybrane głosami internautów, w trakcie trwającego 5 miesięcy konkursu „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA”. Łącznie na lokalizację w województwie dolnośląskim oddano ponad 1 300 000 głosów.
- Nasze opinie dotyczące akcji firmy NIVEA są bardzo pozytywne. Opłacało się poświęcić czas i wysiłek, by mieć możliwość wybudowania wspaniałego placu zabaw dla dzieci. Popieramy takie działania w 100%. Chętnie zaangażujemy się w kolejne inicjatywy tego typu, by polepszyć warunki zamieszkania naszej lokalnej społeczności. Nowy plac zabaw zastąpi aktualny, który jest już niestety zaniedbany i mało funkcjonalny z powodu zniszczonych atrakcji. Z utęsknieniem wyczekujemy nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw od NIVEA – mówi Bogusława Szczęsna, koordynatorka konkursu z ramienia gminy Mieroszów.

Plac zabaw NIVEA daje dzieciom szansę rozwoju poznawczego oraz fizycznego. Wszystko to dzięki wielofunkcyjnym urządzeniom, które można znaleźć na placu zabaw. Dzieci z pewnością znajdą ciekawe zastosowanie do wszystkich elementów, a rodzice z uśmiechem na twarzy będą mogli podziwiać, jak ich pociechy łączą radosną zabawę z rozwojem umiejętności psychofizycznych.
- Dzieci bawiąc się na placach zabaw ćwiczą równowagę, orientację w terenie oraz uczą się balansować ciałem – mówi psycholog Aneta Broda. - Zestawy sprawnościowe typu małpi gaj są doskonałą okazją do rozwoju umiejętności takich jak: spryt czy refleks. Z kolei znajdujące się tam huśtawki, karuzele i piaskownica, pozwalają stymulować i trenować poszczególne partie dziecięcego ciała. Jednocześnie kształtują prawidłową sylwetkę i pomagają malcom w zdobywaniu nowych, niezbędnych umiejętności.

Place zabaw NIVEA zostały wykonane przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie dzieci. Zaprojektowane zostały po konsultacjach z psychologami i fizjoterapeutami dziecięcymi. Wykonawcą jest firma posiadająca długoletnie doświadczenie w budowie placów w całej Polsce oraz certyfikaty zgodności i bezpieczeństwa. Place budowano w oparciu o obowiązujące normy budowlane i najwyższe standardy. Dodatkowo, w trosce o zapewnienie bezwzględnego bezpieczeństwa, zostały poddane szczegółowej kontroli zewnętrznego ośrodka badawczego TÜV Rheinland Polska, posiadającego akredytację PCA (Polskiego Centrum Akredytacji). Firma ta zajmuje się kontrolą techniczną od ponad 130 lat, a praca inspektorów na placach zabaw NIVEA zapewnia zgodność oceny produktów i usług z obowiązującymi w kraju aktami prawnymi i normami. Ponadto zapewnia jakość odpowiadającą standardom światowej techniki w zakresie bezpieczeństwa. Wszystkie te działania zostały podjęte przez NIVEA Polska, aby zapewnić dzieciom jak najbardziej bezpieczną i radosną zabawę na placach w ich rodzinnej okolicy.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group