Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 4025
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Głuszyca: Kable wciąż modne

Piątek, 25 września 2020, 6:45
Aktualizacja: Sobota, 26 września 2020, 8:52
Autor: red
Wałbrzych/Głuszyca: Kable wciąż modne
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony wtorek wałbrzyscy kryminalni, wspólnie z policjantami z Głuszycy, zatrzymali 38–latka, który w połowie września dokonał kradzieży kabla telekomunikacyjnego z modernizowanej linii kolejowej. Na następny dzień, tym razem policjanci z „dwójki”, zaraz po zgłoszeniu zatrzymali 36 i 29–latka, którzy ukradli kable telekomunikacyjne na szkodę Polskich Kolei Państwowych.

Kryminalni z wałbrzyskiej komendy, wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Głuszycy, pracowali nad sprawą kradzieży kabla telekomunikacyjnego z modernizowanej linii kolejowej o wartości ponad 1,5 tys. złotych. Do zdarzenia doszło w połowie września w Jugowie. W wyniku czynności operacyjnych w miniony wtorek policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego odpowiedzialnego za kradzież. Dodatkowo w trakcie czynności procesowych ustalili, iż zatrzymany mężczyzna wypalając skradzione kable dokonał zniszczenia poprzez podpalenie drewnianej wiaty powodując straty w wysokości 5 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.

Do kolejnego zatrzymania amatorów kabli doszło na następny dzień około godziny 10:30 przy ul. Dworcowej w Wałbrzychu. Dyżurny Komisariatu Policji II w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o zakłóceniu sieci na szkodę Polskich Kolei Państwowych, powstałych najprawdopodobniej na skutek kradzieży kabla. Przybyły na miejsce patrol policji zatrzymał 36 i 29-latka odpowiedzialnych za zaistniałe zdarzenie. Jak się okazało zatrzymani mieszkańcy Wałbrzycha chwilę wcześniej dokonali przecięcia, a następnie ukradli, kabel telekomunikacyjny powodując tym samym zakłócenie sieci kolejowej. Podejrzani przyznali się do popełnionego czynu, za który grozi im nawet 8 lat pozbawiania wolności .

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
2
25%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group