Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2503
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Kandydaci do Sejmiku powalczą o mandaty

Sobota, 25 października 2014, 15:40
Aktualizacja: Niedziela, 26 października 2014, 7:17
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/REGION: Kandydaci do Sejmiku powalczą o mandaty
Piotr Sosiński
Fot. red.
W wyborach do Sejmiku okręg wyborczy nr 3 obejmuje miasto Wałbrzych oraz powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski i ząbkowicki. 108 kandydatów powalczy w tym okręgu o 8 miejsc.

Dziś chcemy przyjrzeć się kandydaturom poszczególnych ugrupowań politycznych oraz komitetów wyborczych w wyborach do Sejmik Województwa Dolnośląskiego. Oczywiście podajemy nazwiska osób startujących z Wałbrzycha lub powiatu wałbrzyskiego, a także osób, które z naszym miastem w jakikolwiek sposób w przeszłości były związane.

Polskie Stronnictwo Ludowe wystawia z nr 4 Sylwię Pielę z Rybnicy Leśnej, z nr 8 Annę Suchodolską, z nr 13 Łukasza Mikołajczyka, z nr 14 Wandę Kulińską oraz z nr 16 Marka Detynę, który kandyduje również na wójta gminy Czarny Bór.

Listę kandydatów do Sejmiku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości otwiera Piotr Sosiński, który kandyduje również na fotel prezydenta Wałbrzycha. Z nr 8 wystartuje działaczka oświaty Janina Szczurowska, a z nr 10 Longin Rosiak – a więc założyciel Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej, osoba działająca w wałbrzyskiej polityce od kilkunastu lat.

Roman Szełemej ma być lokomotywą napędową Platformy Obywatelskiej. Szełemej walczy o reelekcję i ponowny wybór na prezydenta Wałbrzycha, ale otwiera również listę kandydatów PO do Sejmiku. Z nr 7 startuje Maria Kramarska ze Starych Bogaczowic, z nr 10 Barbara Jakacka z Jedliny Zdroju, z nr 12 Bernadyna Grzeszuk z Sokołowska, a z nr 14 Bartłomiej Matuszkiewicz.

Z Ruchu Narodowego z naszego regionu do Sejmiku chcą się dostać: z nr 4 Dominik Bazylewicz, z nr 6 Adrian Feledziak, z nr 7 Monika Fronczak i z nr 8 Tomasz Woźniak.

SLD także liczy na dobry wynik wyborczy. Listę Sojuszu otwiera Marek Dyduch, a Mirosław Lubiński wystartuje z nr 3, z nr 14 Piotr Wałowski z Głuszycy oraz z nr 15 Henryk Malik.

Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke postawiła na Beatę Żołnieruk z nr 2 (startuje też w wyborach na prezydenta Wałbrzycha), Szymona Mayera z nr 4 oraz z nr 5 Ewelinę Ludwiczak.

KWW Bezpartyjni Samorządowcy zaproponowali z nr 1 Patryka Wilda, który w poprzednich wyborach samorządowych bez sukcesu ubiegał się o stanowisko prezydenta Wałbrzycha. Z nr 2 wystartuje Radosław Mechliński – szef wałbrzyskich struktur Solidarności, z nr 11 Iwona Stach-Janyst, a z nr 12 Marian Markiewicz z Grzmiącej.

Twój Ruch ma w naszym okręgu z nr 5 Tomasza Kamieńskiego, a z nr 7 Tomasza Zborowskiego.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group