Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1846
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kandydaci szukają głosów

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce/Czarny Bór
Wtorek, 2 listopada 2010, 15:30
Aktualizacja: Środa, 3 listopada 2010, 12:24
Autor: PAW
Spora grupa obecnych radnych z Boguszowa–Gorc będzie ponownie ubiegać się o to stanowisko
Fot. red
Wiemy już, kto będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza w Boguszowie–Gorcach. Wiemy też, kto powalczy o fotel wójta gminy w Czarnym Borze.

W Boguszowie-Gorcach o najważniejsze stanowisko w mieście powalczy trzech kandydatów.

Największe szanse na zwycięstwo przyznaje się Waldemarowi Kujawie, którego popiera PO. Obecny burmistrz kandyduje ponownie, bowiem jak mówi, chce dokończyć to, co zaczął realizować. Kujawa twierdzi, że na dokończenie swojego planu potrzebuje jeszcze jednej kadencji. Najgroźniejszym rywalem Kujawy wydaje się być Marcel Chećko z SLD. Chećko to doświadczony samorządowiec, radny powiatowy. W ostatniej chwili na kandydowanie zdecydował się Wiktor Wańczyk, były nauczyciel, którego popiera PiS. Przypomnijmy, że w przedterminowych wyborach w Boguszowie –Gorcach w 2008 roku (wybory odbyły się z powodu śmierci burmistrza Mariana Nogasia) Kujawa w drugiej turze pokonał kandydata lewicy Józefa Waliszewskiego. Czy teraz sytuacja się powtórzy czy też Marcel Chećko przekona do swojego programu mieszkańców Boguszowa-Gorc. Wańczyk wydaje się być najmniej znanym spośród trójki kandydatów, ale szans na zwycięstwo nie można mu odbierać.

W Czarnym Borze o fotel wójta stara się 5 kandydatów. Dotychczasowy wójt Andrzej Chmielewski zdecydował się po raz kolejny ubiegać się o to stanowisko. Nie ma jednak łatwego zadania, bowiem konkurenci wydają się być mocni. Adam Górecki to radny, który często wytykał wójtowi Chmielewskiemu błędy. Teraz Górecki postanowił powalczyć o stanowisko wójta. Kolejnym kandydatem jest Jarosław Buzarewicz, obecnie pełniący funkcję dyrektora Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. PiS popiera Marka Tarnackiego, który jest wprawdzie mieszkańcem gminy Boguszów-Gorce, ale znającym problemy gminy Czarny Bór. Ostatnim kandydatem jest mieszkaniec Czarnego Boru, Mariusz Dybiec, który ostatnie 4 lata zasiadał w radzie gminy. Niemal pewna, w przypadku Czarnego Boru, wydaje się być druga tura. Ale kto do niej awansuje? W tej chwili trudno wyrokować.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~www. 2-11-2010 16:45
Kujawa na burmistrza!!! A Chmielewski na wójta!!! Mam nadzieje że w Boguszowie wygra Kujawa, a w Cz. Borze obecny wójt. Najlepsi kandydaci i lepszych nie będzie. Z resztą wystartczy popatrzeć jak wygląda Czarny Bór i jak wyglądał - a jak wygląda teraz Boguszów. Ale burmistrz to nie wszystko, ważna jest rada.
~cb 2-11-2010 17:00
Jak można w jednym szeregu stawiać Kujawę i Chmielewskiego, to tak jakby porównać bolid F1 do Syrenki. Co Chmiel przez 20 lat zrobił, nic ciekawego. Kujawa myślę, że w następnej kadencji przegoni wszystkich dookoła a Chmielewskiemu życzę żeby przegrał nie wie kiedy du...ie dać spokój i Ci jego wybitni experci Pilczuk /zapasy/ i Piksa / nie wiem co chyba bicie piany/.
~benkmen 2-11-2010 17:41
Oo! Bicie piany - to już poważna sztuka.
~Czarnoborzanin 3-11-2010 0:02
Czy nas nie stać na swojego wójta? Obecny zawsze nas traktował jak stado baranów albo jak niedorozwiniętych i robił nam łaskę , ze "rządził" naszą gminą(za nasze pieniądze).Więc dziękujemy już temu panu.Mamy trzech swoich kandydatów.Dajmy im szansę w wyborach.
~pś 3-11-2010 10:18
a na stołach paluszki. nieodłączny eksponat gremiów politycznych od 60 lat. Znak czasu ich nie dotyka. Powinny być jeszcze jabłka, żeby sekretarz mógł obrać sobie jedno do filżanki po kawie "sypanej" z trzech łyżeczek.
~do~www. 4-11-2010 0:37
Jak ci się tak podoba Chmielewski , to go sobie zabierz do Szczawna. A Pilczuka i Piksę dołożymy w pakiecie. Mieszkańcy gminy.
~ 4-11-2010 21:24
Tylko Tarnacki, tylko Prawo i Sprawiedliwosc !
~gość 1 14-11-2010 9:46
Stawiam na uczciwość , wybieram Marka Tarnackiego!!!!!!!!!!!!
~Wacław 18-11-2010 20:24
Stawiam na Pis !!! Tarnacki na wójta oraz Siennicki do powiatu a Buzarewicz może im buty czyścić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group