Czytających: 4705

Kraj: Karatecy MKS–u odnoszą sukcesy

Sobota, 7 kwietnia 2012, 13:24
Aktualizacja: 13:25
W hali sportowej w Kobierzycach odbył się 2. Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin.

W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników w kategoriach dzieci od 6 lat, młodzieży, oraz dorosłych.

Reprezentanci Szczawna Zdroju zdobyli 5 medali. Na wyjeździe doskonale się spisali najmłodsi zawodnicy sekcji karate pokonując w finałach zawodników z Ukrainy i gospodarzy. W kategorii dziecięcej 10-11 lat bezapelacyjnie najlepszy był Michał Ossowski, pokonując swoich rywali jeden za drugim, często w dogrywkach, zamęczając swoich rywali gradem uderzeń i kopnięć na korpus. W kategorii chłopców 14-15 lat Jakub Maleszka również nie pozwalał na wiele swoim przeciwnikom kończąc walki przed czasem lub zdobywając przewagę punktową „wazari”. W kategorii dziewcząt 10-11 lat zwycięsko walczyła Julia Pojasek, która w wyniku losowania rozpoczęła swoje walki od baraży, co jednak nie przeszkodziło jej w pokonaniu prawie wszystkich przeciwniczek skuteczną techniką nożną „mawashi geri jodan” (kopnięcie okrężne na głowę). Uległa jedynie w finale zawodniczce z Niepołomnic przez błąd w obronie, który skutkował zdobyciem przez przeciwniczkę przewagi „wazari”. W kategorii 8-9 lat dobrze sobie radził Dominik Obuchowski wygrywając swoje walki z zawodnikami gospodarzy. W kategorii senior swoje pierwsze kroki na macie i na podium postawił młody zawodnik MKS-u Łukasz Gadzijew, który wykazał się podczas turnieju niezwykłą wytrzymałością i hartem ducha.

Złote krążki wywalczyli dla Szczawna Zdroju: Michał Ossowski (10-11 lat, kumite+ 39 kg), Jakub Maleszka (14-15 lat, kumite + 58 kg), srebro wywalczyli: Julia Pojasek (10-11 lat, kumite dziewczęta – 33 kg), brązowe medale zdobyli: Obuchowski Dominik (8 -9 lat, kumite chłopców – 30 kg), Łukasz Gadzijew (senior, kumite – 80 kg). Był to kolejny już w tym roku udany wyjazd karateków z MKS.