Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Każde miejsce jest dobre do tego, by stworzyć wyjątkową wystawę. Potrzeba tylko odpowiedniej oprawy

Sobota, 5 października 2019, 8:48
Autor: red
Kraj: Każde miejsce jest dobre do tego, by stworzyć wyjątkową wystawę. Potrzeba tylko odpowiedniej oprawy
Fot. użyczone
Mogłoby się wydawać, że internet i pozwalające nam z niego szeroko korzystać technologie opanowały już wszelkiego typu komunikację do tego stopnia, że jej tradycyjne formy odchodzą do lamusa. Nic bardziej mylnego! Zdecydowanie warto wychodzić ze swoim przekazem w przestrzeń publiczną – niezależnie od tego, czy przyświeca mu cel reklamowy, czy też związany z popularyzacją wytworów kultury bądź np. informacyjny. Zawsze trzeba jednak dostosować postać takiej ekspozycji do konkretnej przestrzeni.

Niech przestrzeń miejska ciągle żyje za sprawą Twojej inicjatywy

Powodów ku temu, by być wyraźnie obecnym w miejscach publicznych mają wiele różne podmioty. W przypadku tych zajmujących się szeroko rozumianą działalnością kulturalną, naukową czy społeczną, niejednokrotnie można będzie wręcz uznać to za powinność. Miasto jest obszarem wyjątkowym. Jego szczególna rola w rozwoju cywilizacji w wielkiej mierze wynikała z tego, że jako swego rodzaju przestrzeń wspólna jest polem najrozmaitszych oddziaływań, sprzyjających agregowaniu siły wspólnoty. Nie ma więc najmniejszego powodu, by szereg instytucji zamykał swoją aktywność wewnątrz swoich siedzib. Wystawa uliczna to jeden z najlepszych sposobów prezentacji bardzo różnych treści, pozwalająca na zapoznanie z nimi szerokiego grona odbiorców, którzy w inny sposób – np. ze względu na zainteresowania, jakimi podporządkowana jest ich aktywność w internecie – nie mogliby na nie trafić.

Wiążą się z tym jednak pewne wymagania, związane nie tylko z koniecznością uzyskania pozwolenia na zajęcie części ciągu pieszego czy innej przestrzeni. Trzeba wszak stawić czoła panującym warunkom, co oznacza, że nawet tam gdzie nie musimy spodziewać się aktów wandalizmu może się okazać, że nasza ekspozycja szybko przestanie zachowywać korzystny wygląd, a wkrótce i jakąkolwiek przydatność. Wyposażenie się w odpowiednie ścianki wystawiennicze stanowi więc konieczność. Wraz z odpowiednią metodą druku plansz pozwala tworzyć wystawy w niemal dowolnym miejscu i czasie.

Masz dużo miejsca we własnym obiekcie? Wykorzystaj to

Siedziba firmy jest miejscem, które powinno mówić o niej jak najwięcej – jeśli tylko dysponujemy odpowiednio dużą ilością przestrzeni, warto o to zadbać. Ekspozycja plansz prezentujących aktualną ofertę, najnowsze osiągnięcia, czy też trwające właśnie realizacje (zależnie od przedmiotu działalności) może stać się niezwykle pomocnym elementem ułatwiającym zdobywanie zaufania odwiedzających nas gości. Odpowiednie akcesoria wystawiennicze powinny więc zagościć w takim wnętrzu na stałe – tutaj jednak wymaga to nieco namysłu. Musimy się bowiem zastanowić, czy chcemy, by dominowały one nad nim (uniknijmy jednak przytłoczenia!) czy raczej wolimy je harmonijnie dostosować do konkretnej aranżacji. Producenci niezbędnych do tego rozwiązań oferują je w bardzo różnorodnych odmianach, o czym łatwo przekonać się przeglądając np. ofertę firmy Omega System. Bez trudu znajdziemy więc propozycje odpowiadające potrzebom konkretnego obiektu, mogące pełnić takie funkcje, jakie w danym momencie będą potrzebne – zarówno promocyjne, jak informacyjne.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group