Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1878
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Każdemu remontowi towarzyszy konieczność sprzątania. Jak sobie z tym poradzić?

Poniedziałek, 16 marca 2020, 11:18
Aktualizacja: 14:36
Autor: red
Kraj: Każdemu remontowi towarzyszy konieczność sprzątania. Jak sobie z tym poradzić?
Fot. użyczone
To, jak uciążliwym przedsięwzięciem będzie dany remont, zależy oczywiście od skali wykonywanych prac. Jeśli rzecz sprowadza się do przemalowania ścian i wymiany wyposażenia, Ze sprzątaniem poradzimy sobie zwykle bez większego trudu. Recz wygląda jednak inaczej, gdy w grę wchodzą szerzej zakrojone przeobrażenia, a więc usuwanie wykończeń ceramicznych, kucie ścian, zrywanie tynków, liczne wiercenia. San wszechobecny wówczas pył będzie nam bardzo dawał się we znaki.

Skalę problemu można zawczasu ograniczyć

O to, by ze sprzątaniem w trakcie i po remoncie nie musieć zmagać się zanadto, powinniśmy zadbać jeszcze przed. Jeśli to możliwe, trzeba całkowicie odizolować strefę, w której prowadzone są prace od zamieszkiwanej czy w inny sposób normalnie użytkowanej. Te z drzwi, których nie będziemy otwierali – zwłaszcza, jeśli za nimi znajduje się przestrzeń czysta - powinny być nie tylko nieotwierane, ale i szczelnie zaklejone folią. Okleić nią warto też okna i te z mebli i innych elementów wyposażenia, których nie będziemy wynosili. Rzecz niepozorna, ale bardzo istotna, jeśli przecinają się ciągi komunikacyjne pomiędzy strefą remontowaną a użytkowaną: wycieraczki. Im większe tym lepiej, mniej będziemy roznosili pyłu. Jeśli nie zamierzamy zmieniać podłóg, je także należy szczelnie zabezpieczyć.

Gdy fazy prac generujące najwięcej zanieczyszczeń mamy już za sobą i przed nami pozostało tylko malowanie i inne wykończenia, czas na główne sprzątanie. Jak przypominają fachowcy z firmy HOJO Clean, ogólna zasada jest zawsze ta sama – czyścimy wszystko od góry do dołu, by opadający pył nie psuł nam efektów. Druga jest nie mniej ważna – zaczynamy na sucho wymiatając i wynosząc tyle odpadków ile się da, a dopiero potem na mokro, aby nie wytworzyć wszędzie wokół błota.

Z pomocą fachowców wszystko pójdzie sprawniej

Zapotrzebowanie na szmaty, którymi wycierać będziemy do czysta wszelkie powierzchnie sprawia, że aż się prosi o to, aby wykorzystać zużytą odzież czy podobne przedmioty. Sprawdźmy jednak, czy dany materiał ma dostateczną chłonność – inaczej będziemy się zmagać z rozmazywaniem brudu. Z najlepiej nawet dobranym wyposażeniem czekać nas może jednak duży nakład pracy, a więc i czasu, który jest szczególnie cenny choćby zważywszy na fakt, jak trudno niekiedy znaleźć ekipy fachowców od konkretnych zadań na dogodny termin. Zawsze warto więc rozważyć zaangażowanie specjalistów od sprzątania. Nie tylko dlatego, że nas wyręczą, ale z reguły zrobią to to po prostu szybciej. Bo komu z nas mogłoby się opłacać wyposażenie się np. w odkurzacz przemysłowy, znoszący konieczność pracochłonnego zamiatania, któremu w dodatku towarzyszy wzbijani ogromnej ilości pyłu? Dobra firma sprzątająca w Warszawie czy innym dużym mieście tego rodzaju sprzętem z pewnością dysponuje, podobnie jak tarczowymi szorowarkami. Możemy ponadto liczyć na usługę zabezpieczenia wyczyszczonej powierzchni polimerem.

Dobrze wykonane sprzątanie to nie tylko oszczędność czasu i mniejszy nakład pracy. Nie wzbijając podczas niego kurzu ułatwiamy sobie np. trwałe wykonanie powłok malarskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
2
67%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group