Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 2923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Kierował bez uprawnień, był pijany, a dodatkowo wiózł poszukiwanego mężczyznę

Piątek, 26 stycznia 2018, 12:51
Aktualizacja: 14:55
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Kierował bez uprawnień, był pijany, a dodatkowo wiózł poszukiwanego mężczyznę
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Boguszowa–Gorc zatrzymali w minioną środę w nocy dwóch mężczyzn. Jeden z nich popełnił szereg przestępstw i wykroczeń, drugi był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności i trafił już za kraty więzienia.

24 stycznia 2018 roku około godziny 3.00 w nocy boguszowscy policjanci otrzymali informację o kolizji drogowej w rejonie ul. Krakowskiej w tej miejscowości. Sprawca chciał oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy został zatrzymany. Okazało się, że 23-latek zamieszkały w Boguszowie-Gorcach nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i jechał samochodem marki Volvo w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało u niego 2,45 promila alkoholu we krwi.

Ponadto w bagażniku pojazdu kierowanego przez nietrzeźwego mężczyznę policjanci ujawnili i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży. Były to głównie części i akcesoria samochodowe oraz pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Wobec zaistniałej sytuacji samochód, którym kierował 23-latek, został przez mundurowych zabezpieczony do celów procesowych na parkingu strzeżonym.

Podczas czynności z kierującym policjanci udowodnili mężczyźnie, że na przełomie ostatniego miesiąca w Boguszowie-Gorcach dokonał także zniszczenia i kradzieży lusterek zewnętrznych trzech pojazdów. Straty właściciele oszacowali łącznie na kwotę około 2 tysięcy złotych. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do popełnionych przestępstw oraz wykroczeń, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Na miejscu zdarzenia mundurowi zatrzymali także nietrzeźwego pasażera. 23-letni boguszowianin był poszukiwany przez sąd za paserstwo oraz kradzieże i najbliższe półtora roku spędzi w więzieniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group