Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2812
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kilka przewinień na koncie

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 30 grudnia 2011, 18:24
Aktualizacja: 18:25
Autor: red
Fot. red
Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców Wałbrzycha, którzy dokonali kradzieży metalowych elementów infrastruktury kolejowej. Skradzione rzeczy przewozili samochodem. Kierujący miał 1,68‰ alkoholu w wydychanym powietrzu, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a do tego wszystkiego próbował wręczyć policjantom łapówkę.

Funkcjonariusze z KP w Boguszowie-Gorcach, pełniąc służbę patrolową, zauważyli jadący ulicą Reymonta przeciążony samochód dostawczy. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 34 i 48 lat. W czasie kontroli pojazdu, na pace, policjanci znaleźli metalowe elementy infrastruktury kolejowej, które pochodziły z kradzieży dokonanej dzień wcześniej na terenie dworca PKP. Od kierującego, 34-letniego mężczyzny, funkcjonariusze wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie na alkomacie wykazało, że 34-latek miał 1,68‰ alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierował samochodem, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Jakby tego wszystkiego było mało, kierujący próbował wręczyć policjantom, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, 390zł „łapówki”.

Zarówno kierujący, jak i jego 48-letni pasażer, trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszych losach zadecyduje sąd. 34-latek może spędzić za karami nawet 15-lat. 48-latek odpowiadać będzie za kradzież. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group