Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 2546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Kilka zdrowych nawyków, które powinny wejść Ci w krew! Zobacz, jak łatwo zmienisz styl życia na lepszy

Poniedziałek, 2 września 2019, 13:32
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 września 2019, 12:40
Autor: red
Kraj: Kilka zdrowych nawyków, które powinny wejść Ci w krew! Zobacz, jak łatwo zmienisz styl życia na lepszy
Fot. użyczone
Bezustanny stres, rosnący zakres obowiązków domowych – gdzie w tym wszystkim znaleźć czas dla siebie? Przy prowadzonym przez wiele osób trybie życia niepokojąco łatwo zaniedbać kwestie związane z własnym zdrowiem. Nadciśnienie tętnicze staje się coraz powszechniejszą chorobą cywilizacyjną, która może prowadzić do tak groźnych powikłań jak zawał serca czy udar mózgu. Jak się przed nią uchronić? Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, aby zredukować ryzyko praktycznie do zera i cieszyć się doskonałym samopoczuciem!

Regularny wysiłek fizyczny do spółki ze zbilansowaną dietą dobrze posłużą Twojemu ciału

W przypadku nadciśnienia tętniczego profilaktyka opiera się na systematycznym uprawianiu sportu oraz spożywaniu odpowiednio dobranych posiłków. Tymczasem w praktyce mało kto zastanawia się dłużej nad zawartością swojego talerza lub regularną aktywnością. I tak jeśli chodzi o sposób żywienia, bezwzględnie należy zmniejszyć ilość spożywanych tłuszczów oraz soli kuchennej. Ograniczenie, a najlepiej całkowite rzucenie alkoholu i papierosów również wyjdzie na zdrowie. W kwestii wysiłku fizycznego nie obejdzie się bez konsultacji z lekarzem bądź rehabilitantem – indywidualnie rozpisany program ćwiczeń stanowi jedyny skuteczny sposób na to, aby zwiększone obciążenia przyniosły oczekiwane efekty bez szkody na organizmu. Jak sprawdzić, czy podejmowane działania faktycznie coś zmieniają na plus? Najprościej będzie zainwestować w ciśnieniomierz nadgarstkowy i z właściwą częstotliwością mierzyć ciśnienie krwi. Jeżeli będziesz stosować się do powyższych rad oraz zaleceń lekarzy, z pewnością zauważysz różnicę w wynikach.

Kontroluj stan swojego organizmu poprzez proste badania, które zrobisz w domowym zaciszu

Własne samopoczucie, choć również bardzo istotne, to niestety mało obiektywny wyznacznik. Znacznie lepiej sprawdzają się w tym akcesoria, jakie można nabyć w sklepach z wyposażeniem medycznym. Specjaliści z firmy Mega Medic tłumaczą, że sprzęt odpowiedniej jakości cechuje się wysoką precyzją, a także niezawodnością – tak cenioną zarówno przez prywatnych konsumentów, jak i lekarzy. Wspomniane ciśnieniomierze nadgarstkowe mają jeszcze tę niezaprzeczalną zaletę, iż dzięki niewielkim wymiarom można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Jeżeli ktoś chce sprawdzić parametry swojego organizmu w trakcie czy bezpośrednio po wysiłku fizycznym, raczej nie znajdzie lepszego urządzenia. Dokładność badania niebezpodstawnie uznaje się za kluczowy czynnik, na jaki trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu tego rodzaju akcesoriów. Po prostu tylko wiarygodny pomiar ma jakąkolwiek wartość dla wywiadu medycznego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group