Wałbrzych: Kolarze Górnika na trasach

Sobota, 16 czerwca 2012, 15:31
Aktualizacja: 15:32
Kolarze Górnika Wałbrzych/ZS Stare Bogaczowice uczestniczyli w kilku wyścigach.

Podczas kolejnych wyścigów zaliczanych do Mistrzostw Polski LZS nasi wypadli średnio, bowiem nie udało się im zdobyć medalu, a na to z pewnością liczyli.

W kategorii juniorów Tomasz Mickiewicz zajmuje 10. miejsce, a Aleks Sołtys jest 26. Juniorka młodsza Górnika - Karolina Wolska - zajęła dobre 9. miejsce w Pucharze Polski, który odbył się w Darłowie. W jeździe indywidualnej na czas podczas tych zawodów, Wolska wypadła jeszcze lepiej, bo zajęła 6. pozycję. W Turawie w XV Memoriale Joachima Halupczoka, wałbrzyszanie spisali się bez zarzutu. Tomasz Mickiewicz zajął 6. miejsce, Piotr Klimek finiszował na 15. pozycji, a Oskar Makowski był 21. Pozostali kolarze z Wałbrzycha zajęli dalsze lokaty.

Nasi kolarze startowali również poza granicami naszego kraju. W czeskim Lanskuron odbył się Mały Wyścig Pokoju. Wałbrzyszanin Michał Nowak zajął 38. lokatę.