Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4146
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Kolejna dotacja pozyskana przez Gminę Głuszyca

Środa, 5 października 2016, 7:15
Autor: red
REGION, Głuszyca: Kolejna dotacja pozyskana przez Gminę Głuszyca
Fot. UM Głuszyca
– Gmina Głuszyca pozyskała dotację w wysokości 422 603,00 zł na realizację projektu „Eko Głuszyca– tu mieszkam, tu żyję – montaż instalacji OZE na budynkach szkolnych” – informuje burmistrz Roman Głód.

- Nasza Gmina znalazła się wśród 27 wnioskodawców, którzy otrzymali wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Na realizację projektu pozyskano maksymalną kwotę dofinansowania, czyli 85% wartości inwestycji.

Projekt realizowany będzie w ramach programu ekologicznego Gminy Głuszyca „EKO GŁUSZYCA – TU MIESZKAM, TU ŻYJĘ”. Jego celem jest wzrost udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym Gminy i obniżenie kosztów opłat za energię elektryczną we wszystkich szkołach, w których organem prowadzącym jest Gmina Głuszyca. Zakłada instalację systemów fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej w Szkole Podstawowej Nr 2 w Głuszycy (na obydwóch budynkach), w Szkole Podstawowej Nr 3 w Głuszycy oraz Gimnazjum Publicznym w Głuszycy, a także montaż powietrznych pomp ciepła do podgrzewu ciepłej wody użytkowej w Szkole Podstawowej Nr 2 i w Gimnazjum Publicznym. Poza tym wykorzystanie pomp ciepła do podgrzewania ciepłej wody spowoduje zmniejszenie zużycia gazu, którym zasilane są systemy grzewcze szkół.

Dodatkowym elementem projektu jest jego funkcja edukacyjna. Instalacje zaopatrzone będą w ekrany ukazujące parametry pracy i dane o ilości wyprodukowanej energii elektrycznej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group