Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2359
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym powoływania się na wpływy i przyjmowania korzyści majątkowej

Wtorek, 6 marca 2018, 13:10
Aktualizacja: 15:13
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym powoływania się na wpływy i przyjmowania korzyści majątkowej
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, realizując wspólnie z policjantami z wałbrzyskiej komendy miejskiej działania operacyjne, na podstawie zgromadzonego materiału zatrzymali kolejną urzędniczkę podejrzaną o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. To trzecia już osoba zatrzymana w śledztwie dotyczącym powoływania się na wpływy w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska we Wrocławiu – delegatura w Wałbrzychu.

5 marca 2018 r. funkcjonariusze Wudziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, współpracując z policjantami z wałbrzyskiej komendy miejskiej, zatrzymali urzędniczkę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu - delegatura w Wałbrzychu, w związku z podejrzeniem dotyczącycm przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Jak wynika z materiału zebranego przez policjantów prowadzących czynności w ramach śledztwa, podejrzana współpracowała z inną osobą, wcześniej już zatrzymaną przez funkcjonariuszy w tej sprawie, a także zatrzymaną inną urzędniczką, wpływając na wydawane przez urząd decyzje oraz udzielając w zamian za łapówki informacji o toczących się postępowaniach osobie nieuprawnionej.

Zatrzymana została przewieziona przez policjantów do prokuratury, gdzie po przesłuchaniu usłyszała zarzuty, za czyny zagrożone w świetle obowiązujących przepisów karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wcześniej, w pażdzierniku 2017 r., w związku ze śledztwem prowadzonym przez policjantów z Wydziału dw. z Korupcją komendy wojewódzkiej we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, zatrzymano mężczyznę, który powoływał się na wpływy w instytucjach i kobietę - urzędniczkę podejrzaną o współudział w przestępczym procederze.

Obie osoby po doprowadzeniu wówczas do prokuratury usłyszały zarzuty popełnienia przestępstw płatnej protekcji, obietnicy wręczania korzyści majątkowej, a także przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej

Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.

(źródło - Wydział dw. z Korupcją KWP W-w)

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group