Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komisja sportu dyskutowała o handlu ulicznym

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 27 listopada 2011, 13:56
Aktualizacja: 14:24
Autor: Sven
Fot. Sven
Zbliża się sesja Rady Miasta, dlatego w ostatnim tygodniu zbierały się komisje w celu zaopiniowania projektów uchwał. Obradowała także Komisja Sportu, Turystyki i Promocji.

W związku z brakiem projektów uchwał bezpośrednio związanych ze sportem, turystyką i promocją, komisja zatrzymała się dłużej nad projektem uchwały Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie określenia dziennych stawek opłaty targowej, zarządzenia jej poboru w drodze inkasa i określenia inkasentów.

Problem z pozoru błahy, bo przewidywane roczne zyski z opłat targowych to około 140 tysięcy złotych za cały rok. Jednak sprawę skomplikowała zmiana w Kodeksie wykroczeń dająca straży miejskiej możliwość karania handlujących w miejscach niedozwolonych mandatami, a nawet konfiskatą towaru. Za takim przepisem lobowały miasta turystyczne, chcące mieć instrument prawny do walki z nielegalnym handlem ulicznym psującym ich wizerunek.

Okazało się jednak, że Gmina Wałbrzych nie ma wyznaczonych miejsc, w które mogliby przenieść się uliczni handlarze. Radni Komisji Sportu, Turystyki i Promocji wnieśli o wycofanie projektu uchwały i dopracowanie jej w taki sposób, by problem ostatecznie rozwiązać. Przybyły na posiedzenie prezydent Szełemej przyznał rację wnioskodawcom zaznaczając, że w tej kwestii potrzebna jest współpraca ze Starostwem, ponieważ część handlarzy działa w miejscach zarządzanych przez powiat: - Łatwiej byłoby problem rozwiązać, gdybyśmy mieli grodzkość i wszystkie drogi oraz chodniki byłyby pod zarządem Gminy – stwierdził Roman Szełemej.

Projekt uchwały nie będzie rozpatrywany na poniedziałkowej sesji Rady Miasta.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group