Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3213
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncert Katarzyny Groniec w TLiA

Poniedziałek, 10 lutego 2014, 6:30
Aktualizacja: Czwartek, 13 lutego 2014, 8:38
Autor: red.
Wałbrzych: Koncert Katarzyny Groniec w TLiA
Fot. red.
Wczoraj w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbył się niezwykły koncert, w którym wystąpiła Katarzyna Groniec. Koncert nosił tytuł „Wiszące Ogrody”. O sukcesie koncertu najlepiej świadczyła wypełniona po brzegi sala i entuzjastyczne owacje licznej publiczności.

Projekt „Wiszące ogrody” to zbiór znanych i charakterystycznych piosenek takich autorów jak między innymi Kurt Weill, Elvis Costello, Nick Cave, Paolo Conte czy Jacques Brel. Utwory zostały tak dobrane, że układają się w barwną opowieść o życiu, nadziei, namiętności, prawdzie, poszukiwaniu i dążeniu do celu.

Pochodząca z Zabrza aktorka i piosenkarka Katarzyna Groniec debiutowała w musicalu „Metro”, śpiewając tam pierwszoplanową rolę Anki. Jest laureatką wielu nagród, takich jak między innymi Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, główna nagroda na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu czy Nagroda im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia w piosence aktorskiej. Nagrała 8 własnych albumów, brała też udział w wielu wspólnych nagraniach. Na swoim koncie ma kilka ról w filmach, występowała również w kilku musicalach. Katarzyna Groniec należy do Akademii Fonograficznej.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group