Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5800
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Kongres programowy PO

Niedziela, 20 marca 2022, 9:42
Aktualizacja: 9:46
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/Kraj: Kongres programowy PO
Fot. Platforma Obywatelska
Podczas Kongresu Programowego "Bezpieczna Polska" Platformy Obywatelskiej swój głos zabrali przedstawiciele Wałbrzycha i naszego regionu.

Wystąpienie posła i byłego Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka na Kongresie Programowym "Bezpieczna Polska" dotyczyło właśnie obronności i ataku Rosji na Ukrainę.

- Nie wierzyli przez 6 lat, że może być wojna. Nie szykowali wojska. A najeźdźcy nigdy nie przybywają w dobrym momencie. Zawsze o kilka lat za wcześnie. Armia musi być zawsze gotowa. Nie na pół gwizdka. Nie bo „chcieliśmy aby…”. Wojsko Polskie musi być zupełnie inne. Wojsko Polskie musi być armią przyszłej wojny. Wojsko Polskie musi być armią zwycięskiej wojny. Bo tu chodzi o wszystko. O naszą niepodległość. O wolność naszą i przyszłych pokoleń - mówi Siemoniak.

Obecny na Kongresie Programowym Platformy Obywatelskiej był również prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

- W tej trudnej sytuacji, jako wspólnota, zdaliśmy wspaniale egzamin z człowieczeństwa. Ale ofiarność i solidarność Polaków, samorządów już nie wystarczą. Potrzebne są pilne systemowe rozwiązania rządu i Komisji Europejskiej - mówi Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

16
18%
Cieszy
47
52%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
8
9%
Złości
18
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (80)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group