Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4675
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kruczkowski zrezygnował z funkcji prezydenta!

Poniedziałek, 9 maja 2011, 8:11
Aktualizacja: Wtorek, 10 maja 2011, 7:21
Autor: Sven
Wałbrzych: Kruczkowski zrezygnował z funkcji prezydenta!
Fot. spawlik
– W ostatnich miesiącach o naszym mieście usłyszeliśmy wiele upokarzających i niesprawiedliwych opinii, na które Wałbrzych nie zasłużył. Od początku uważałem, że sprawa kupowania głosów powinna być wyjaśniona przez prokuraturę i sąd, nie przez polityków. Dlatego wstrzymywałem się z komentarzem i wierzyłem w jednoznaczne rozstrzygnięcie sprawy na drodze prawnej – oświadczył Piotr Kruczkowski.

Poniżej pełna treść oświadczenia.

OŚWIADCZENIE PREZYDENTA WAŁBRZYCHA

W ostatnich miesiącach o naszym mieście usłyszeliśmy wiele upokarzających i niesprawiedliwych opinii, na które Wałbrzych nie zasłużył. Od początku uważałem, że sprawa kupowania głosów powinna być wyjaśniona przez prokuraturę i sąd, nie przez polityków. Dlatego wstrzymywałem się z komentarzem i wierzyłem w jednoznaczne rozstrzygnięcie sprawy na drodze prawnej.

Niestety, ostatnie sprzeczne orzeczenia sądu nie służą ostatecznemu wyjaśnieniu sytuacji. Uważam, że legitymacja prezydenta miasta nie może być już dłużej przez nikogo podważana. Wałbrzych ma jeszcze wiele problemów i spraw, które prezydent miasta powinien skutecznie rozwiązywać przy poparciu Rady Miejskiej i mieszkańców.

W moim przekonaniu, obecnie tylko nowe wybory dają szansę na całkowite oczyszczenie sytuacji w Wałbrzychu. W tym przypadku nie ma miejsca na półśrodki.

W związku z tym, pomimo przysługującego mi prawa odwołania od decyzji sądu pierwszej instancji i pewności, że zawsze postępowałem uczciwie, postanawiam złożyć rezygnację z urzędu Prezydenta Miasta. Ci, którym naprawdę zależy na Wałbrzychu zrozumieją moją decyzję. Jestem przekonany, że robię to, co najlepsze dla miasta.

Oczekuję, że w kolejnych wyborach organy państwa skutecznie zabezpieczą uczciwość wyborów. Proszę również o wsparcie i nadzór nad głosowaniem organizacje społeczne.

Jestem związany z Wałbrzychem od dzieciństwa. Tu się urodziłem, tu mieszkam wraz z rodziną i chcę, żeby tu mieszkały moje dzieci. Przez 8 lat byłem radnym miejskim, a następnie przez dwie kadencje Prezydentem Wałbrzycha. To miasto, jego reputacja i dobre imię Wałbrzyszan są dla mnie najważniejsze.

Jestem przekonany, że pomimo olbrzymich trudności, znaleźliśmy własną drogę rozwoju. Wałbrzych, dzięki ciężkiej pracy mieszkańców, zmienia się. I to budzi nadzieję na przyszłość.

Piotr Kruczkowski

***
Zobacz opinie i komentarze
:
- Mirosław Lubiński,
- Stronnictwo Demokratyczne,
- Piotr Sosiński,
- Andrzej Zibrow i Roman Ludwiczuk,
- Patryk Wild.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (112)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group