Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5269
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kryjówki nie pomagają

Niedziela, 25 lipca 2021, 6:35
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kryjówki nie pomagają
Fot. KMP Wałbrzych
Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali 10 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Tylko w piątkowy poranek na terenie naszego miasta i powiatu policjanci zapukali do różnych mieszkań i zatrzymali 10 osób ukrywających się przed organami ścigania. Do działań doszło na terenie Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha oraz Głuszycy.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem, których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci w ramach przydzielonych do służby zadań, kontrolują więc ewentualne „kryjówki” osób poszukiwanych, ukrywających się przed wydaną decyzją wymiaru sprawiedliwości. W większości przypadków jest to ciężka i żmudna praca operacyjna, ponieważ osoby ukrywające się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi. Wcale jednak nie musi tak być. Jeżeli osoba miała konflikt z prawem i zdaje sobie sprawę, że może być poszukiwana, powinna skontaktować się z najbliższą jednostką Policji, gdyż nie zawsze policyjne poszukiwania muszą zakończyć się osadzeniem w zakładzie karnym.

Twoja reakcja na artykuł?

8
53%
Cieszy
4
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group