Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 2167
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto ma rację w tym sporze?

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 1 marca 2010, 12:15
Aktualizacja: Wtorek, 2 marca 2010, 7:53
Autor: PAW
Fot. red
O tym, że Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu domaga się ponad 11 milionów złotych od Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji za niezgodne z prawem zajęcie pasa drogowego przy budowie kanalizacji w Boguszowie–Gorcach, informowaliśmy naszych czytelników. Teraz o tym, czy te pieniądze powiat otrzyma, zadecyduje Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Przypomnijmy, że WZWiK był głównym inwestorem budowy kanalizacji w Boguszowie-Gorcach. Firma wykonująca to zadanie nie dopełniła formalności i nie miała pozwolenia na zajęcie pasa drogowego. Mimo to, wykonawca kontynuował budowę kanalizacji, które to zadanie było realizowane kilkanaście miesięcy.

Powiat nałożył w związku z tym karę na inwestora, którym jest WZWiK. Kara ta jest bardzo dotkliwa, bowiem wynosi ponad 11 milionów zł. I tu pojawia się kolejny problem. Przedstawiciele powiatu twierdzą, że dostarczyli takie stanowisko do WZWiK. Wodociągi miały dwa tygodnie na odwołanie się od tej decyzji. Jednak zdaniem powiatowych urzędników, WZWiK spóźnił się o jeden dzień. Zupełnie co innego twierdzą przedstawiciele WZWiK. Ich zdaniem, termin odwołania został dotrzymany. WZWiK nie zgadza się też z karą nałożoną przez powiat. Dlatego sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Jak zapewniają władze WZWiK, ewentualna niekorzystna dla nich decyzja SKO, nie wpłynie na wzrost cen wody i ścieków. Jeśli wysokość kary, którą powiat nałożył na WZWiK, zostanie utrzymana w mocy, to prawdopodobnie wykonawca będzie musiał pokryć ten wydatek. Przedstawiciele WZWiK zapewniają, że taki zapis znajduje się w umowie z wykonawcą kanalizacji.

Dla powiatu zastrzyk 11 milionów złotych byłyby znaczącym podreperowaniem budżetu. Powiat bowiem na nadmiar gotówki na inwestycje, zwłaszcza drogowe, nie może narzekać. Tym bardziej, decyzja SKO budzi wiele emocji i może mieć ogromny wpływ na plany powiatu. A trzeba pamiętać, że zbliżają się wybory samorządowe i politykom wszystkich opcji zależy, żeby zaakcentować swoją aktywność. A ewentualne pieniądze dla powiatu mogą ułatwić wykazanie się politykom tuż przed wyborami.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gogul45 1-03-2010 13:28
Prawie 10,00 zl. za m3 wody/ jedna z wyzszych oplat w Polsce/ i 90,00 zl. oplaty abonamentowej/ nie spotykanej w innych miastach/. O pensjach zarzadu nie wspomne aby nie draznic ludzi. To chyba powinni zaplacic Starostwu.
~Hubert 3-03-2010 13:41
Ludzie kochani przecież ani genialny pan Starosta ani zielony jak trawka burmistrz Boguszowa nie wnioskowali o uzyskanie tych środków od Wodociągów!!! Chociaż ich obowiązkiem było domaganie się tych pieniędzy za zajęcie pasa drogowego to nie robili tego, bo jak ludzie z PO mogą działać na niekorzyść innych osób z PO które są w zarządzie Wodociągów.
~~~ 4-03-2010 0:34
A kto z PO jest w zarządzie wodociągów?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group