Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4850
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Kujawa dopiął swego

Piątek, 7 maja 2010, 14:26
Aktualizacja: 14:29
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Kujawa dopiął swego
Tereny na Nowym Lubominku po przekształceniu z rolnych na budowlane znacznie zyskały na wartości
Fot. red
Burmistrz Boguszowa–Gorc może czuć się usatysfakcjonowany, bowiem dopiął swego celu. Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał uchwałę Rady Miasta z 30 marca za nieważną. Tego właśnie domagał się burmistrz.

Przypomnijmy, że burmistrz Boguszowa–Gorc Waldemar Kujawa, skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku ze sprzedażą działek na Nowym Lubominku.

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu zwróciła się w tej sprawie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ze skargą na uchwałę Rady Miasta Boguszowa–Gorc. Chodziło o zmiany planu zagospodarowania przestrzennego na Nowym Lubominu.

Sprawa dotyczyła sprzedaży dwóch działek, a później przekształcenia ich z rolnych na budowlane. Chodzi o tereny zlokalizowane na Nowym Lubominku, o łącznej powierzchni 8,2 ha. Obie te nieruchomości zostały w 2005 roku przeznaczone na sprzedaż na cele rolne. Mimo kilku przetargów nie udało się sprzedać tych działek. Nie znalazł się nabywca i postanowiono przeprowadzić rokowania. W efekcie obie działki sprzedano za 21 tys. zł.

Tymczasem w lutym 2008 roku rozpoczęły się prace nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zmiany te miały dotyczyć m.in. terenu, na którym znajdują się omawiane działki. Burmistrz Waldemar Kujawa zlecił wykonanie opinii przez biegłego, która to opinia potwierdziła, że nie było podstaw do dokonania zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dla powyższego terenu.

Miasto na tej transakcji mogło stracić nawet 2 miliony zł.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group