Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3723
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce/Czarny Bór: Kujawa wygrał bezapelacyjnie. W Czarnym Borze potrzebna dogrywka

Wtorek, 23 listopada 2010, 8:13
Aktualizacja: 13:51
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce/Czarny Bór: Kujawa wygrał bezapelacyjnie. W Czarnym Borze potrzebna dogrywka
Jarosław Buzarewicz zastanawia się nad złożeniem protestu
Fot. użyczone
Nie tylko w Wałbrzychu wybory samorządowe wywołują sporo emocji. Takich emocji nie brakowało również w Boguszowie–Gorcach i Czarnym Borze.

W Boguszowie-Gorcach o stanowisko burmistrza ubiegało się trzech kandydatów. Zdecydowane zwycięstwo w pierwszej turze odniósł Waldemar Kujawa, na którego swój głos zdecydowało się oddać aż 3814 wyborców, co stanowi blisko 70 procent głosujących. Marcel Chećko uzyskał poparcie 1184 osób – 21,57 procent, a Wiktora Wańczyka poparło 492 wyborców – 8,96 procent. Oznacza to, że Kujawa został wybrany burmistrzem już w pierwszej turze.

To nie jedyny sukces Waldemara Kujawy i jego zwolenników, bowiem w wyborach do Rady Miasta w Boguszowie-Gorcach wielki sukces odnieśli kandydaci startujący właśnie z listy Kujawy. Do nowej rady dostało się aż 11 osób z tych list. Są to: Marta Mendel, Renata Stec, Marceli Wiśniewski, Jolanta Woźniak, Józef Nowak, Henryk Kranc, Adam Zdeb, Sylwia Borowiak, Jan Kazek, Danuta Foryś, Edyta Kasprzyk. Oprócz tego w nowej radzie zasiądą: Jerzy Wysocki, Janusz Kita, Marceli Lorenc i Maria Kuźmicka. Warto w tym miejscu podkreślić, że z radnych poprzedniej kadencji tylko Wysockiemu i Kuźmickiej udało się ponownie zdobyć wystarczającą liczbę głosów, by zasiąść w nowej radzie.

W Czarnym Borze o kolejności kandydatów na wójta gminy zadecydowały pojedyncze głosy. Bezapelacyjnie zwyciężył Adam Górecki, na którego zagłosowało 771 osób – 32,84 procent. Górecki w drugiej turze zmierzy się z Andrzejem Chmielewskim, który uzyskał 650 głosów – 27,68 procent. Tylko cztery głosy mniej od Chmielewskiego zdobył Jarosław Buzarewicz. Mariusza Dybca poparło 186 mieszkańców gminy, a Marka Tarnackiego 95 osób. Tak więc w drugiej turze Górecki powalczy o stanowisko wójta z dotychczasowym gospodarzem Czarnego Boru Andrzejem Chmielewskim. Wprawdzie Komitet wyboczy Jarosława Buzarewicz rozważa jeszcze możliwość złożenia protestu, ale raczej nie zmieni to obecnej sytuacji. Zmieni się też w znacznym stopniu skład Rady Gminy w Czarnym Borze. Z list Adama Góreckiego do nowej rady dostali się: Adam Górecki, Marzena Łatka, Krystyna Stawiarska, Dariusz Malinowski, Agnieszka Wtorek, Sylwestra Wawrzyniak, Andrzej Florian. Z listy Jarosława Buzarewicza wystarczającą liczbę głosów, by wejść do rady otrzymali: Arkadiusz Wodziak, Katarzyna Rolka, Tomasz Drohomirecki, Jarosław Buzarewicz, Henryka Wyszowska, Artur Czernik. Oprócz tego do nowej rady weszli: Ryszard Nowakowski, Tomasz Kosek. W poprzedniej kadencji radnymi z tej grupy byli już: Górecki, Łatka, Wawrzyniak, Stawiarska, Malinowski, Wyszowska, Nowakowski i Kosek. Oznacza to więc, że siedmioro kandydatom ponownie zaufali wyborcy.

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group