Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Kultywują tradycję

Poniedziałek, 29 marca 2010, 16:01
Aktualizacja: 19:30
Autor: PAW
REGION, Walim: Kultywują tradycję
Zofia i Wiesław Sosnowscy po raz kolejny okazali się bezkonkurencyjni w konkursie kulinarnym
Fot. PAW
Jedenasty raz w historii Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu zorganizowało kulinarny konkurs zatytułowany „Kultywowanie kulinarnych tradycji świątecznych w Powiecie Wałbrzyskim”.

Współorganizatorem imprezy była gmina Walim, gdzie w tym roku rozstrzygnięto kulinarną rywalizację oraz Powiatowy Zespół Doradców w Wałbrzychu.

Uczestnicy musieli wykonać dwie tradycyjne potrawy wielkanocne. Jurorzy w składzie: Monika Wybraniec - przewodnicząca, Jadwiga Borowiec z Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Iwona Gorgoń - Członek Zarządu Powiatu, Wioletta Sowa z Gminy Walim oraz Marek Tarnacki z Dolnośląskiej Izby Rolniczej mieli duże problemy z wytypowaniem zwycięzców, bowiem rywalizacja była bardzo zacięta, a potrawy niezwykle smaczne.

Jurorzy przy ocenie brali pod uwagę nie tylko walory smakowe potraw, ale również tradycję i elementy ludowe, sposób prezentacji - dekorację stołu i przygotowanych specjałów.

Do konkursu przystąpiło 9 zespołów. Jury przyznało cztery nagrody. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Zofii i Wiesławowi Sosnowskim z Jedliny–Zdroju za przygotowanie udźca nadziewanego boczniakami. Dwa drugie miejsca otrzymali mieszkańcy gminy Walim – Józefa i Jerzy Rodak oraz Jadwiga i Jan Stach. Trzecie miejsce otrzymały Teresa Wendycz i Agnieszka Mądrzak – Wendycz z Mieroszowa, które przygotowały dwie potrawy: „Pasztet teściowej ” i „Pieczeń synowej”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group