Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2878
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lampiony Pamięci na Placu Magistrackim

Czwartek, 3 listopada 2016, 8:24
Aktualizacja: 19:09
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Lampiony Pamięci na Placu Magistrackim
Fot. Robert Bajek
Wczoraj – w Dzień Zaduszny, podobnie jak w latach poprzednich, mieszkańcy Wałbrzycha spotkali się na Placu Magistrackim, żeby uczcić pamięć i wspomnieć tych, którzy w tym roku odeszli.

Dzień Zaduszny to dzień zadumy i refleksji, poświęcony tym, którzy odeszli. W tym dniu wspomina się wszystkich zmarłych. Tak też było wczoraj na Placu Magistrackim w Wałbrzychu. Ku pamięci tych których już nie ma wśród nas na Placu Magistrackim zapłonęły świece a podniosły nastrój uroczystości podkreślił występ tria instrumentalnego Pawła Stuczyńskiego. W obecności wiceprezydenta miasta Zygmunta Nowaczyka i Przewodniczącej Rady Miasta Anny Marii Romańskiej wspomniane były znane, wyjątkowe osoby ze świata, z całej Polski i z Wałbrzycha.

Wśród wybitnych postaci, o których wspominano podczas wczorajszej uroczystości znaleźli się między innymi David Bowie, Umberto Eco, Johan Cruyff, Prince, Andrzej Kopiczyński, Henryk Zmoczyński, Ks. Andrzej Raszpla, Henryk Kempny, Adam Szczurowski, Zygmunt Waluk czy Jerzy Karski. Upamiętnieni zostali również mniej znani mieszkańcy naszego miasta, ponieważ tradycyjnie już każdy Wałbrzyszanin mógł do miejskiego magistratu przesłać imiona i nazwiska bliskich, którzy odeszli w 2016 roku, aby zostali wymienieni a pamięć o nich uczczona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group