Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2711
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lato w Teatrze

Wtorek, 2 czerwca 2020, 9:36
Aktualizacja: Środa, 3 czerwca 2020, 9:20
Autor: red
Wałbrzych: Lato w Teatrze
Fot. organizatorzy
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu wraz z Fundacją T: ogłosił nabór na bezpłatne letnie warsztaty twórcze pn. POZA HORYZONT, które organizowane są w ramach programu Lato w Teatrze. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 8 – 12 lat.

To już trzecia edycja warsztatów LATO W TEATRZE organizowana przez wałbrzyski Teatr Lalek i wrocławską Fundację T:. Zajęcia zaczynają się 29 czerwca i potrwają do 11 lipca. Przez dwa tygodnie uczestnicy będą spotykać się zarówno w świecie wirtualnym – online, jak i realnym, w Teatrze Lalki i Aktora. Pod opieką pedagogów i artystów z różnych dziedzin będą pracować na zajęciach teatralnych, tekstowych, ruchowych, dźwiękowych, plastycznych, multimedialnych i sensorycznych.
- Chcielibyśmy, aby nasze warsztaty, które zatytułowaliśmy „Poza horyzont”, były performatywną mozaiką, złożoną z dźwięków, obrazów, emocji, zapachów i wyobrażeń. Razem z uczestnikami wyruszymy w artystyczną podróż poza horyzont znanego nam świata i sztuki — tłumaczą Marta Kurowska i Karolina Sobolewska, koordynatorki programu. - Rzeczywistość naszych marzeń nie jest jakąś odległą perspektywą, ale zaczyna się tu i teraz. A my stawiamy pierwszy krok w jej kierunku.

Ideą warsztatów jest stworzenie w efekcie niezwykłego dziecięcego świata, będącego wizją wymarzonej przyszłości. Zebrane historie, emocje, artefakty wszystkich uczestników potraktowane zostaną jako materiał dla wyobraźni i ułożenia niezwykłej opowieści.

Aby wziąć udział w warsztatach “Poza horyzont”, należy stworzyć własny autoportret… z przyszłości. Chętne dzieci mogą napisać wiersz, nakręcić film, zrobić fotoreportaż lub np. zaprogramować grę z udziałem samego siebie z przyszłości. Gotową pracę wraz ze zgłoszeniem i załącznikami (do pobrania ze strony Teatru lub Fundacji) należy dostarczyć do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu lub wysłać mailem na adres: karolina@tedwukropek.pl. Termin zgłoszeń upływa 12. 06. 2020.

Projekt LATO W TEATRZE/ POZA HORYZONT realizowany jest w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group