Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie

Wtorek, 22 listopada 2016, 7:55
Aktualizacja: 9:08
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie
Fot. użyczone
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowe nr 6 w Boguszowie–Gorcach mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie, która odbyła się w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu.

Celem lekcji było wsparcie uczniów w procesie edukacji w obszarze szeroko ujętej administracji, poprzez zapoznanie uczniów ze strukturą i zasadami funkcjonowania samorządów w województwie, zadaniami realizowanymi przez Wojewodę Dolnośląskiego, przekazanie słuchaczom podstawowej wiedzy na temat Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz kształtowanie i wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej
w młodych mieszkańcach Dolnego Śląska.

Uczniowie zwiedzili obiekt oraz uczestniczyli w prezentacji multimedialnej. Zajęcia zakończył quiz wiedzy, z którym poradzili sobie bez problemu. Wizyta we Wrocławiu była doskonałą okazją do odwiedzenia HYDROPOLIS, czyli centrum wiedzy na temat wody, w którym w fascynujący sposób pokazane jest jej znaczenie dla człowieka. Wystawa zajmuje cztery tysiące metrów, w dawnych, ponad stuletnich zbiornikach czystej wody. Zwiedzanie Hydropolis uczniowie rozpoczęli od projekcji na ekranie 360 stopni opowiadającej o powstaniu wody na Ziemi. Następnie podążali wzdłuż zamkniętego w podłodze strumienia wody, przechodzili przez kolejne strefy, poświęcone m.in. tajemnicom, jakie kryją w sobie głębiny, życiu tętniącemu w oceanach czy inżynierii wodnej.

W imieniu nauczycieli i uczniów PSP nr 6 składam podziękowania za zaproszenie na lekcję Tomaszowi Juskowiakowi, pracownikowi Kancelarii Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group